Mobilā versija
+4.3°C
Amanda, Amanta, Kaiva
Trešdiena, 26. oktobris, 2016
22. novembris, 2013
Drukāt

PBK piespriež 1500 latu sodu (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) piespriedusi telekanāla SIA “Pirmais Baltijas kanāls” 1500 latu naudassodu.

Kanāls sodīts par Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma pārkāpumiem raidījumā “Cilvēks un likums”, kurā tika pārraidīts padomju agresiju attaisnojošs notikumu izklāsts par 1991. gada 13. janvāra notikumiem Viļņā. Tas ir maksimāli iespējamais sods šajā gadījumā. NEPLP priekšsēdētājs Ainārs Dimants man uzsvēra, ka padomes ieskatā kanāla PBK pārraidītā sižeta mērķis bijis apšaubīt Baltijas valstu valstiskumu un noliegt padomju agresiju. Tāpat raidījumā netika ievērotas žurnālistikas ētikas normas. “Sodu uzskatām par samērīgu, jo vairāk pārkāpt attiecīgo likumu, kā tas bija pārkāpts, nav iespējams,” teica A. Dimants. PBK ir tiesības spriedumu pārsūdzēt.

Pašlaik izvērtēšanai Drošības policijai nosūtīti padomes sagatavotie materiāli, kuros norādīts uz iespējamu naida kurināšanu raidījumā, bet pagaidām atbildi no DP padome vēl nav saņēmusi. Atgādināšu, ka NEPLP lēmumu gaidījuši Lietuvas mediju uzraugi. Iepriekš intervijā “LA” Lietuvas Seima Radio un televīzijas komisijas priekšsēdētājs Edmunds Vaitekūns sacīja: “Diemžēl pēc skandalozās pārraides “Cilvēks un likums” izskanēšanas ēterā mēs nevarējām tieši ietekmēt Pirmo Baltijas kanālu, jo licence tā darbībai ir izsniegta Latvijā. (..) mēs lūdzām mūsu kolēģus Latvijā – NEPLP –, lai viņi izvērtē radušos situāciju un pēc iespējas Latvijas likumu ietvaros kaut kādā veidā reaģē uz notikušo. Nu – viņi vērtē, mēs gaidām, ko izlems.”

A. Dimants uzskata, ka lieta šoreiz izskatīta samērā ātri, jo parasti tas ilgst apmēram divus mēnešus.

Pievienot komentāru

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (17)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (23)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+