×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
23. aprīlis, 2018
Drukāt

PBLA par baznīcas likuma grozījumiem: Tie padziļinās plaisu un atgrūdīs ārzemju latviešus (5)

Foto no personīgā arhīvaFoto no personīgā arhīva

PBLA vadītāja Kristīne Saulīte

Pasaules Brīvo latviešu apvienība (PBLA) un visas tās dalīborganizācijas vēlas paust ārzemēs dzīvojošās latviešu sabiedrības viedokli par iecerētajiem grozījumiem Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas likumā, kas šobrīd nodots izskatīšanai Saeimas komisijās, teikts valsts augstākajām amatpersonām nosūtītajā atklātajā vēstulē.

“Latviešu eveņģēliski luteriskā baznīca ārpus Latvijas (LELBĀL) daudzus gadu desmitus bijusi un joprojām ir mūsu tautas garīgā vienotāja trimdā un ārzemēs. Pēc neatkarības atjaunošanas gan Latvijas evaņģēliski luteriskā baznīca (LELB), gan LELBĀL – abas vēsturiski un juridiski – bija pirmskara Latvijas brīvvalsts evanģēliski luteriskās baznīcas tiesību pārmantotājas. Jau 1991. gadā abas baznīcas vienojās virzīties uz vienu apvienotu latviešu luterisko baznīcu, bet realitātē labi zināmu teoloģisko domstarpību dēļ šī apvienošanās diemžēl nav notikusi, ” teikts vēstulē.

PBLA pilnībā nav pieņemami šobrīd iecerētie grozījumi Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas likumā, jo tie tiek izstrādāti priekšvēlēšanu gaisotnē, sarunās un likumprojekta izstrādē nepieaicinot otru pusi – LELBĀL, turklāt likuma grozījumu preambulā paredzot LELB būt vienīgajai pirmskara Latvijas brīvvalsts evanģēliski lutersikās baznīcas tiesību pārmantotājai, kā arī nepamatoti ierobežojot LELB draudžu pašnoteikšanās tiesības, izvēloties savu baznīcas piederību – LELB vai LELBĀL.

“Ar šādiem likuma grozījumiem Saeima nevajadzīgi iejauktos abu latviešu evaņģēliski luterisko baznīcu iekšējās attiecībās, pilnīgi nepamatoti vienu no viņām valstiski pasludinot par likumīgu un ekskluzīvi pareizu, un tā vēl vairāk padziļinot eksistējošo domstarpību plaisu, un raisot arī plašāku neizpratni un sarūgtinājumu ārzemju latviešu sabiedrībā,” teikts Valsts prezidentam, Saeimas priekšsēdētājai, Saeimas deputātiem un Ministru prezidentam adresētajā vēstulē.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Skaidri redzams, ka neviena draudze Latvijā nav vajadzīga.
    To parāda kā LELB vadības, tā varas iestāžu rīcība.

  2. Ir draudze un ir baznīca, kuru uztur draudze, kas tur darbojas, tātad baznīca arī draudzei pieder, kāpēc kādam no malas būtu kaut kas ”jāizrīko”… kāpēc valdībai jājaucas baznīcas lietās…

  3. Latvijas likumi ir paredzēti šeit dzīvojošiem. Tiem nav jāizdabā kādam ārzemju liekulim, kura “patriotisms” ir tieši tik liels, lai rietu no attāluma. Man šķiet, tie letiņi, kuri aizbrauca nopelnīt izdzīvošanai vai arī strādāt INTERESANTU darbu, gan par šādām lietām nesatraucas. Tas taču skaidrs, ka katrā zemē ir sava baznīca – kur dzīvo, tur arī iekļaujies draudzē. Protams, ja vēlies Dievu lūgt, nevis intrigas dzīt.

  4. Kas tās par ” labi zināmām teoloģiskām domstarpībām kamdēļ dēļ šī apvienošanās diemžēl nav notikusi”
    Dievs ir vai nav?!

    • Cik man zināms, viena no galvenām domstarpībām ir sieviešu ordinācija par mācītājām, ko LELBĀL piekopj, bet LELB vairs ne.

Draugiem Facebook Twitter Google+