×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
9. oktobris, 2014
Drukāt

PBLA rūpe – Latvijas drošība (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pirms PBLA valdes sēdes atklāšanas Latvijas kultūras ministre Dace Melbārde sasveicinās ar Latviešu apvienības Austrālijā un Jaunzēlandē (LAAJ) Kultūras fonda valdes priekšsēdi Aldi Putniņu. Fonds finansē izglītību, jaunatnes darbību un kultūras pasākumus Austrālijā un Jaunzēlandē, piemēram, vasaras vidusskolu, "3 x 3" nometni un bērnu vasaras nometni, latviešu skoliņas, Teātru festivālu, Adelaidas Latviešu muzeju, tautas deju kopas u. c. Blakus Aldim – LAAJ valdes priekšsēdis Pēteris Strazds (attēlā – pirmais no kreisās) un Amerikas Latviešu apvienības un PBLA kasieris Jānis Grāmatiņš.

Vakar Rīgā Mazajā ģildē ar kopīgi nodziedātu Latvijas himnu un svētbrīdi sākās Pasaules brīvo latviešu apvienības valdes sēde, kurā piedalās tautieši no ASV, Kanādas, Austrālijas un citām mītnes zemēm.

Gadskārtējā valdes sēde notiek jau 58. reizi, toskait jau 23. reizi – Latvijā. Sarīkojuma atklāšanā ārzemju latviešus uzrunāja Valsts prezidents Andris Bērziņš, kultūras ministre Dace Melbārde un ārlietu ministrs Edgars Rinkē­vičs, sakot paldies PBLA par ieguldījumu Latvijas drošības stiprināšanā, ekonomisko sakaru veicināšanā, kā arī latviskās kultūras kopšanā.

PBLA valdes priekšsēdis Jānis Kukainis atgādināja, ka “trimda palīdzēja Latvijai atgūt neatkarību, palīdzēja panākt Latvijas dalību NATO”, un norādīja, ka tagad šie jautājumi atkal kļuvuši aktuāli, jo Latvija “pārdzīvo drošības krīzi”. J. Kukainis pastāstīja par 4. septembrī notikušo Kalamazū Latviešu biedrības sarunu ar ilggadējo baltiešu interešu aizstāvi ASV Kongresā, Enerģētikas un tirdzniecības komitejas vadītāju Fredu Aptonu. “Šī komiteja ir viena no ietekmīgākajām ASV Kongresa pārstāvju palātā, un tā atbalsta ASV sašķidrinātās gāzes eksportu uz Austrumeiropu un gāzes termināļa būvi Baltijā. Savu uzrunu latviešiem Freds Aptons sāka, salīdzinot Latvijas situāciju ar Ukrainu un uzsverot, ka Latvija ir daudz drošākā situācijā, jo tā ir NATO dalībvalsts. Viņš piebilda, ka zinot, ka Latvija ir uzticams ASV cīņu biedrs Afganistānā un Irākā, bet tūdaļ vaicāja: “Kur ir jūsu solītie divi procenti savas valsts aizsardzībai?” Šādu jautājumu mums regulāri uzdod ASV politiķi.

PBLA valdes sēdē tiks pārrunāts, ko mēs ārzemēs jau darām un kas būs nākotnes devums mūsu valsts drošības nostiprināšanā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. … Ja, VP Berzin, kur un kad saja arkartas situacija palikusi vismaz dala no tiem te tadiem 2% – vismaz aiznemta dala, lai iegadatos pareizo apbrunojumu un palielinatu Zemessargu kontingentu un efktivitati … ??????????

    … Vai tad ka brunoto speku augstakais vadonis un valsts drosibas komisijas vaditajs, VP nenes galveno atbildibu par valsts aizsardzibas gatavibu … speciali, saja laikmeta kad kara veids IR mainijies un iespejamais ienaidnieks IR izmainijis karastavokla definiciju ar NOLIEGUMA AGRESIJU – maiga vai cieta paveida un sadejadi apiet vecas pienemtas konvencijas un tur noteiktas ligumu interpretacijas – ka ABRENES GADIJUMA !!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+