×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
2. oktobris, 2013
Drukāt

PBLA vadītājs: iespēja iegūt dubultpilsonību stiprinās trimdinieku saikni ar Latviju

Kukainis

Iespēja latviešiem ārzemēs atkal iegūt Latvijas pavalstniecību papildus savas mītnes zemes pilsonībai vistiešākajā veidā nostiprinās ārzemēs mītošo latviešu saikni ar Latvijas valsti, šodien Pasaules brīvo latviešu apvienības (PBLA) valdes sēdē sacīja tās priekšsēdis Jānis Kukainis.

 

“Latvijas pavalstniecība ļaus mums un mūsu bērniem daudz vairāk iesaistīties un būt līdzatbildīgiem par Latvijas nākotni, piedaloties vēlēšanās, tautas nobalsošanās par mūsu valstij nozīmīgiem jautājumiem,” uzsvēra Kukainis.

Arī Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (V) kā lielāko sasniegumu aizvadītajā gadā tautiešu politikā minēja grozījumus Pilsonības likumā, kas ļaus plašam skaitam ārvalstīs mītošo latviešu iegūt dubultpilsonību. Viņš solīja, ka notiks aktīvs darbs pie likuma īstenošanas, ņemot vērā, ka varētu būt liela interese par pilsonības iegūšanu un pasu noformēšanu pirms Saeimas vēlēšanām, kas notiks nākamgad.

PBLA valdes sēdē tika akcentēta arī sadarbība šovasar, rīkojot Dziesmu un deju svētkus un Pasaules latviešu ekonomikas un inovācijas forumu. Pēc Kukaiņa domām, šis forums bija labs sākums sadarbībai starp latviešu uzņēmējiem visā pasaulē un būs ieguldījums Latvijas tautsaimniecības izaugsmē.

Kukainis pauda cerību, ka valdība nākotnē turpinās vēl vairāk atbalstīt diasporu ārvalstīs. Savukārt premjers apliecināja, ka sadarbība ar diasporu ir svarīga.

Savā runā Kukainis pauda atbalstu arī topošajai Satversmes preambulai, jo tā esot vajadzīga, lai tagadējai un jaunākajai latviešu paaudzei Latvijā un ārzemēs ļautu iepazīt valsts pamatus.

Kukainis akcentēja, ka “mēs visi gribam redzēt Latviju kā plaukstošu un labklājību, bet nevajadzēt piemirst, ka labklājīgā un veiksmīgā valstī ir sakārtota izglītības sistēma, kas kalpo integrācijai un iedzīvotājos veido kopības sajūtu”. “Mēs neredzam panākumus vienotas izglītības sistēmas ieviešanai. Cik ilgi mēs šķērdēsim līdzekļus, uzturot skolas tā saucamajā dzimtajā valodā, kas neveicina ne integrāciju, ne saliedētas sabiedrības intereses,” sacīja PBLA priekšsēdis.

Savukārt premjers klātesošos iepazīstināja ar valdības darbiem, tostarp virzību uz eiro ieviešanu Latvijā, sarunām par iestāšanos Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (OECD), Saeimā iesniegto nākamā gada valsts budžetu.

Kā ziņots, PBLA no šodienas līdz 4.oktobrim Rīgā rīko savu gadskārtējo valdes sēdi. PBLA ir ārzemju latviešu organizāciju augstākā pārstāvība, kas apvieno sešas mītņu zemju centrālās latviešu organizācijas – Amerikas Latviešu apvienību, Eiropas Latviešu apvienību, Latviešu nacionālo apvienību Kanādā, Latviešu apvienību Austrālijā un Jaunzēlandē, Dienvidamerikas un Karību Latviešu apvienību un Krievijas Latviešu kongresu.

{gallery id=”2208″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+