×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.7°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
9. marts, 2014
Drukāt

PCTVL pirmdien piketā pieprasīs garantijas krievu valodai (53)

Foto-LETAFoto-LETA

Partijas "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" līdzpriekšsēdētāja Tatjana Ždanoka saka uzrunu partijas PCTVL kongresā.

Partijas “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” (PCTVL) aktīvisti pirmdien, 10.martā, rīkos piketu “Krimas atbalstam, lai solidarizētos ar Krimas tautu” un pie reizes pieprasītu “garantijas krievu valodai no Sevastopoles līdz Rīgai”, liecina partijas mājas lapā publicētais paziņojums.

“Daļu mūsu brāļu un māsu Krimā ir piemeklējuši smagi izaicinājumi. Tūlīt pēc Rietumu ekstrēmistu uzvaras Kijevā viens no pirmajiem lēmumiem bija vērsts pret krievvalodīgajiem iedzīvotājiem – krievu valoda zaudēja reģionālās valodas statusu. Ukrainas austrumu iedzīvotāji tika izslēgti no jaunās valdības veidošanas procesa,” teikts paziņojumā.

PCTVL apgalvo, ka Krimā pieaudzis vardarbības risks no radikāļiem, kas raujas pie varas Kijevā. “Lai izdzīvotu, saglabātu savu cieņu un aizstāvētu savas intereses, Krimas tauta ņēmusi iniciatīvu savās rokās, un mēs to atbalstām. Prasām Eiropas Savienību izmantot tās ietekmi, lai nodrošinātu Krimas iedzīvotāju tiesības uz pašnoteikšanos un savu interešu aizstāvēšanu,” pausts mājas lapā publicētajā uzsaukumā.

Akcijas norise ieplānota no plkst.16 līdz 17.30. Sākotnēji aktīvisti pulcēsies Raiņa un Brīvības bulvāra krustojumā pie Francijas vēstniecības, plkst.16.30 pārvietosies piketēt pie Vācijas vēstniecības, bet plkst.17 savu viedokli paudīs pie Eiropas Savienības biroja, Aspazijas bulvārī, iepretī Latvijas Nacionālajai operai.

Akcijā plānots izteikt tādus lozungus kā “Brīvību Krimai”, “Garantijas krievu valodai no Sevastopoles līdz Rīgai” un “Krimas tautai ir tiesības izlemt savu likteni”.

PCTVL norāda, ka šogad notiks referendumi arī par Skotijas un Katalonijas neatkarību, un Eiropas kartē var parādīties divas jaunas valstis. Saskaņā ar Eiropas principiem, tikai Krimas iedzīvotāji ir tiesīgi lemt par savu neatkarību vai autonomiju. “Krimas tautai ir tādas pašas tiesības uz pašnoteikšanos, kādas jau ir izmantojušas desmitiem Eiropas tautu, nodibinot savu valsti vai izveidojot autonomiju citas valsts sastāvā,” uzskata aktīvisti.

Pievienot komentāru

Komentāri (53)

 1. Krievu valodai ir visas garantijas Krievijā. Liec citas valstis mierā, tu krievnaciste!

 2. Kādas garantijas var dot tieši krievu valodai, jo ir arī ukraiņu, igauņu un citas valodas. Kāpēc tās ir sliktākas? Atkal krievi grib sev kaut kādas prvilēģijas, kas viņiem nekādi nepienākas. Ir vienkāršs jautājums krieviem – vai jūs uzskatāt savu zemi un valodu pārāku pār citām. Ja tā, tad līdz Hitlera domāšanai nav tālu. Tas, ka viņu ir vairāk neko nenosaka, tad jau Vācijai būtu jāpeņem turku valoda. un ko darīt tad, ja noskaidrosies, ka Latvijas tā saucamie krievvalodīgie būs 50% ukraiņu un 50% krievu? Tas ir pilnīogs nonsens – ir Latvijas valsts valoda un tāpat to Krievijā prasa, lai valsts valodu zinātu, kā arī to prasa jebkura valsts, lai saņemtu pilsonību. Kāpēc krieviem ir jābūt izņēmumam? Vispār krieviem ir ekskluzivitātes sindroms – ja runā krieviski, tad esi kaut kas, bet citādi nulle. Tas skaidri sasaucas ar Hitlera āriešu rasi, bet mazliet modificēti – rasei pieder tās valodā runājošie. Tas ir visai bīstami, jo Somālijas pirāti arī var sākt runat krieviski un tad būs Krievijas karakuģi, kas viņus aiztāvēs!!!!

 3. Ne Valmieras lielkomunists no Melngalvju nama , ne DP nepasaka , ka jadara reiz gals ne vien žīdu fašistu provokācijām 16.martā , “:viņu dzimtas ” valodas naidam , bet jadara gals žīdu patstāvīgai kūdīšanai un naidam .Kas vini ir par svētām govīm , ka viņiem viss tiek atļauts ?

 4. Baltzilisarkanais imperiālisms , krievu fašisms ir nodemonstrējis savus nodomus un tikai visai pasaulei kopā ir iespējams to iegrožot un nepieļaut tā izplatību – īpaši ja tas ir kodolvalsts ideoloģijas pamatā un tikai mēs visi kopā mūsu mazajā tēvzemē esam spējīgi šeit tam pretoties.

 5. Kādas vēl papildus garantijas? Nevēlēšanās mācīties latviešu valodu pat tajā elementārajā sarunu līmenī nāk tieši no provokatīvi spēku puses, kuras aicina pretoties valsts varai un aicina uz nemieriem. Ko konkrētu ir ieteikuši PCTVL un Ždanokas kundze, uzrunājot tautiešu? Tik vien, kā nepadoties un iestāties pret neatkarīgu valsti. Kauns klausīties provokatorus, kurus balsta vīri, kuri slēpjas aiz citu mugurām no Antonijas ielas. Ko par šādām provokācijā saka SC, kurš iestājas par zināma līdzsvara nesēju politiskajā vidē. Klusē, jo laikam jau pilda vadošo un koordinējošo lomu tālāks spriedzes vairošanā.

 6. Baigaa Latvijas valsts intrereshu aizstaave eioparlamentaa…

 7. Un kādas vēl garantijas Ždanoka vēlas……………….Un mēs gribam garantijas, lai personas, kuras ienīst šo valsti un vēlās runāt svešas valsts valodā, atgriežas savā etniskajā dzimtenē.

  • Izraēla gaida ždarnoku un visas naidīgos židu provokātorus , kas tikai sēj naidu . Tur varēsiet runāt jidiš , ivrit , urliski un visas parkrievotās valodas . Ko vel smirdinat gaisu Latvijā ? Jautājums vai tēvu zemē Izraēla jums atļaus celt naidu ?

 8. Beigtas ēzeļa ausis jūs dabūsiet, nevis garantijas….

 9. Kauns naida kurinatajiem! Atbildēt

  Zdanoka ar Plineri aizmirsusi kur majo vinu brali. Krievi nepadosies so sveskermenu,naida kurinataju propagandai!

 10. kam mums DP, ja viņi atļauj, piesedz un veicina provokācijas pret latvju tautu ? Kam algu maksā reijnikam un DP kremlis vai 4.maija režīms ?

 11. Ja es tādu mordu ieraudzītu nakti vienai staigājot pa Rīgu , tad domātu , ka gals klāt .Ja vel pļīneris un korren kopa būtu kompānija, tad no bailēm es dabūtu trieku .

 12. un prasīs latviešu valodā?

 13. lūgums LA redakcijai Atbildēt

  Lūdzu, nevajag baidīt cilvēkus ar šādu bildi! Kāpēc rakstam klāt ir pielikta kaut kāda šausmīga radījuma bilde? Vai tiešām tā ir apzināta LA redakcijas izvēle? Lūdzu, aizvāciet šo radījumu, jo es azimigt nevarēšu, skatoties uz šādām šusmām.

 14. Uzskatu,ka šobrīd naidu sēj Ždanoka un antifašisti,tāpēc jāpieņem mēri pret viņiem steidzami.

  • Vai tiešām tikai šobrīd???Paši viņi latviešu valodu ir iemācījušies un ,droši vien,zina arī ivritu,bet izliekas par baigiem krievu aizstāvjiem. Nosauciet kaut vienu krievu,neskaitot Ušakovu, šinī bandā! Visi ir no “svētās “zemes. Un naivie krievi viņiem padodas,jo nesaprot ,ka karā zaudē visi(zaudē mājas ,zaudē tuviniekus).Eiropu viņi kritizē,bet paši raujas tur par deputātiem un baidās,lai viņu vietā nenāk jauni ar smadzenēm apveltīti cilvēki.

 15. beidzot! beidzot mēs dzirdēsim krievijas impērijas kapa zvanus, kurus iezvanīs Krimas iekarošanas atskaņas. beidzot! .. ceru, ka tas notiks arī ar pārējām impērijām …

 16. krimas tauta?Nekad un nekur agrāk tāda tauta nav ne redzēta ne dzirdēta.

 17. Austrumsibīrijā vajag garantijas ķīniešu valodai.

 18. Ždanokas kundze, Jūs, Jūsu senči noteikti tāpat kā citi krievu tautības Cilvēki prom no savas dzimtenes nedevāties prieka pēc. Tā šobrīd jau ir pasena vēsture. Tāpēc nekurinies savus tautiešus, lai nenāktos saņemt vēl lielāku nepatiku pret Jums un sakūdītajiem no pārējās pasaules puses. 🙁 Un Jūs ļoti labi runājat svešvalodās, kāpēc lai to neprastu citi krievu Cilvēki?

  • No kura laika tavējā ‘kundze” ir partapusi par krieveni ? Ja esi neaptēsta , tad PVCTL un “dzimtā ” valoda lielais vairums nav krievi . Jo viņu dzimtā valoda ir jidišs vai ivrits.

 19. Slikti, nav mums kas aptur šo fašistisko salašņu, šo musinātāju uz vardarbību .

 20. Vēlamies garantiju krievu valodai visā pasaulē! Kādēļ tikai no Sevastopoles līdz Rīgai?

 21. vecai krievu nacistei Atbildēt

  Garantijas krievu valodai ir Maskavijā, bet ne ASV, ne UK, ne Vācijā, ne Latvijā, ne Ukrainā, ne Izraēlā.
  Kapiš, vecā dura ?

 22. … Par sadu melu izplatisanu un naida celsanu valsts institucijam ir jasoda PCTVL !!!

  1. Austrumkrievvalodigie izslegti !!! BET …. tacu RADA balsoja tie pasi krievvalodigie deputati no Austrumukrainas regioniem !!!!

  2…. Kas ir jusu brali un masas … ??? Ja tie ir neokolonisti, ka Jus esat Bezabrene, tad tatariem ir lielakas tiesibas par jums ka autochtonai tautai, un ukrainiem kas ir okupeti slakteta pamattauta !!!!

  3. … izslegti no likumdosanas un valdibas formesanas … !!! Absurds. ir pagaidvaldiba vel ar to parstavjiem Krima … !

  4. …atbalsta svesas armijas okupaciju un meginajumu nelegali sastadit Krimas valdibu … preteji internacionaliem likumiem un konvencijam ….

  …u.t.t. !!!!

 23. Krievu valoda lai valda no Pleskavas līdz Vladivostokai. Latvijā jāmācās beidzot saprast valsts valodā- ja nav tik daudz saprašanas vai vēlēšanās- lūdzu, robeža ir vaļā!!!!

 24. Ilgstošs sex bads.

 25. 1. Kas tas ir – krievvalodīgais? 2. Kas tas ir – Krimas tauta? 3. Kas tas ir – kautkāda Ždanoka?

 26. kas nepatik tak garigi slima ar tadiem vispar nerunat lai tinas uz krieviju

 27. Kas vada un koordinē visus notikumus Ukrainā? Viss notiek pēc Krievijas specdienestos izstrādātā scenārija. Tāpat, kas vada PCTVL un Ždanoku, arī būtu skaidrs. Bet ko vada un koordinē SC un kas ir viņu vadītāji?
  Lūk, ko par notikumiem Ukrainā saistībā ar 90-to gadu notikumiem Latvijā saka Ainis Saulītis savā redaktora slejā „Ukraina mūsu pagalmā”:
  „… bija padomju armijas objekts. Iestājamies tumšajā vārtu rūmē dažas mājas tālāk un vērojām, ko mūsu barikāžu naktī dara ienaidnieks. Palaikam atveras lielie vārti, pa kurieni iznāk…tipiski barikāžu aizstāvji. Pa vienam. Pa diviem, trim. Latviski runā. Ģērbušies kā laucinieki, kas it kā ieradušies aizstāvēt Rīgu. Viņi dodas centra virzienā. Ar nelielu intervālu kompānijai sekojam. … Cik daudz kopumā pie barikādēm bija pārģērbušos čekistu, kas gatavi pēc vajadzības šaut vienā vai otrā virzienā un uz dažādām citām provokācijām, protams, nezinu. Toties nav šaubu, ka bija trešais(ceturtais?, piektais?) spēks, kas vajadzības brīdī bija gatavs iesaistīties, un ticams, ka arī iesaistījās, traģiskajā vakarā, kad pie Bastejkalna sākās apšaude. Ukrainā tas viss notika. Pie mums toreiz varēja notikt. Tāpat kā valstis, kā mašīnas, arī konfliktus stūrē un vada. Un pavisam konkrēti cilvēki, kam tas ir darbs, profesija. Un, ja mēs to atceramies, ir daudz vieglāk saprast, kāpēc vēsture pagriežas vienā vai otrā virzienā. Jā, un vēl. Iespējams, kaut kur turpat ir meklējama atbilde, kāpēc mēs jau gadiem neveram vaļā savus čekas maisus…”

 28. quo vadis,Latvia? Atbildēt

  Vai krievi ir par stulbiem,ka žīdiem par viņiem jāiestājas?Kur ir Latvijas rabīns?Vai atbalsta šos musinātājus? Ukrainas rabīns uzreiz atsaucās un paziņoja , ka Ukrainā žīdi netiek apspiesti.

 29. …kaķenes pirdiens aizkrāsnē…….vācies uz savu krievzemi,ja šeit Tev nav labi…..un priecājies,ka Tev vispār ļauj runāt…..atradusies ,,pasaules,, valodas noteicēja.

 30. Biedrene ždanoka! Atbildēt

  Tikko Lavrovs paziņoja, ka visi krievi var pārcelties uz Krieviju bez problēmām, atvieglota krievijas pilsonības piešķiršana, darbs, dzīvoklis, bet tādiem veciem cilvēkiem kā jūs- garantē labu pensiju. Kāpēc jums dzīvot šajā briesmīgajā Latvijā???

 31. Šito maitu padzīt ar sūnainu koku !

 32. Nebļausties,Ždanoka,brauc uz Krieviju ,tu traucē diendusu……

 33. Pamodās kalorado vaboles,atkal bojās ražu Latvijā.Kur var nopirkt deci………..

 34. Žīdi atkal taisa provokācijas . Vai patiešām naidīgai pagarinātai Izraēlas rokai nevar darīt galu ? Nebrīnīsimies kadēļ Hitlers vinus neieredzēja .Attkal tik daudz savairojušies un pievākuši mūsu bagātības un nekad nebūs apmierināti , ka tikai naidu celt šajā laikā .

 35. Un kāpēc LETAs žurnālistiem ir tik svarīgs šis provokatoriskais paziņojums, ka jāintervē provokatori un plaši jāapraksta viņu vēlmes? Lai uzkarsētu atmosfēru ap šo krievu valodu? Acīmredzot, arī pie mums ir cilvēki, kas ar zīmuli kabatā grib uzkurināt kaislības Latvijā. Un tam nav nekā kopīga ar žurnālistiku.

 36. Šī provokācija ir Putina plāna sastāvdaļa.
  Latvijā vienīgā valsts valoda būs tikai latviešu valoda!

 37. Kauns, ka šī provokatore musina Latvijas iedzīvotājus! Vajag darīt galu tādām iespējām, kas aicina uz nacionālo neiecietību un nepakļaušanos valsts likumiem.

 38. ko ar taadiem dariit ???

 39. “Daļu mūsu brāļu un māsu Krimā ir piemeklējuši smagi izaicinājumi…” jā, lai kur krievvalodīgie nedzīvotu iemācīties kādu citu valodu ir smags izaicinājums.. vieglāk paprasīt lai Putins ieved tankus un liek visiem runāt krieviski.

 40. Kāpēc tikai krievu betko ne arī angļu? Abas svešvalodas.Inteliģentam cilvēkam jāzin vismaz 2 sveš-valodas

 41. Par kādu naudu Latvijā ēbrēji pēkšņi atcerējušies krievus? Kur paši krievi? Vai tie par 10 Eu ? Kaut kas līdzīgs bija jau 1917. gadā Krievijā.

 42. Разве нет возможности вразуметь провокаторам, что их провокации направлены против самих русских?
  Жданок понимает, что она не попалет в европарламент и теперь в Латвии устраивает провокации. Она просто вредитель!

  • Ti prav, no takih vreditelej nado postavitj na mesto, vedj mnogo zdravo smisljaščih russkih. A u etoj net perspektiv v jevroparlament – vot i smerdit!!!

 43. Partija “Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā” klaji un agresīvi pārkāpj latviešu cilvēktiesības. tas ir valsts varas genocīda pret pamatnāciju atklāts lobētājs.

 44. cik saprotu, viņa cīnās par krieviem? tad viņa ir sajaukusi valstis. tie, par ko jācīnās itr višk uz austrumiem aiz zilupes!

 45. Šitā ķerra varētu sisties pa Briseli, lai Latvijā apturētu homoseksuāļu izplatību, lai neizpirktu Latvijas zemi, bet nē-viena blusa galvā un to pašu tik triec uz riņķi! Tā programma šitiem totāli uzkārusies!

 46. Jesssiņ, nu kad šitie tarakāni sāks ko normālu darīt! Tas laikam ir ģenētiski-bāzties virsū un nemitīgi apliecināt savu nekaunību un aprobežotību! Nu kur šitādi rodās?!

 47. Ždanokas kundze…..Jūs dzīvojat Latvijā……un vienīgā Valsts valoda ir un būs Latviešu valoda!
  ja dzīvojat šeit,mācieties valodu,nevēlaties,brauciet,tur,kur nevajadzēs Valsts valodu mācīties!

  • nianšu vērotājs Atbildēt

   Tava lielākā kļūda ir tā, ka tu centies diskutēt un apelēt pie viņas (un viņu) morāles un veselā saprāta. Tas ir naivums, kas iespējams izriet no tava gļēvuma. Tavai sirdsapziņai vismaz būs ilūzijas, ka tu neesi stāvējusi malā. Tu īstenībā to dari, nevis, lai panāktu rezultātu, bet lai nomierinātu savu sirdspaziņu.

Draugiem Facebook Twitter Google+