Mobilā versija
+1.3°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
24. augusts, 2016
Drukāt

PDF mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas

Foto-R. MežaksFoto-R. Mežaks

Meža īpašums, tā vērtību uzturēšana, nekailciršu mežsaimniecība, meža vides saudzēšana, tie ir stūrakmeņi Pasaules dabas fonda (PDF) meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijās Latvijā.

Tās ir saimniecības, kur saimnieki cērt kokus, regulāri gūst ienākumus, nodrošina citus labumus no īpašuma, cenšoties savietot saimnieciskās vēlmes ar dabai nepieciešamo. Kaut teritorijas izveidotas piecos Latvijas novados – Amatas, Smiltenes, Neretas, Rucavas, Salacgrīvas –, šodien aktīvāka izglītības pasākumu organizēšana notiek trīs saimniecībās – “Kalna Gaviešos” Skujenes pagastā, “Lejas Kleperos” Launkalnes pagastā un “Pūpolos” Kurmenes pagastā. Teritorijas izveidotas, lai attīstītu praktiskās zināšanas par izlases un pakāpenisko ciršu lietojumu, tātad – meža apsaimniekošanu bez kailcirtēm. Šeit saimnieki jau 10 – 15 gadus pēc saviem novērojumiem un pieredzes cērt mežā atsevišķus kokus vai koku grupas, rūpējas par jauno kociņu attīstību un šādi saglabā nepārtrauktu meža klājumu ar koku vecuma, augstuma un sugu dažādību. No saimnieciskā viedokļa šāda saimniekošana ir īpaši svarīga privātā mežā, kur viena kailcirte jau būtiski ietekmē īpašuma vērtību un nākotnes ienākumu iespējas no īpašuma, kā arī vēlāk rada raizes ar plašiem meža atjaunošanas un kopšanas pasākumiem. Saimniecībās paraugobjekti veidoti dažādu vecuma un sugu sastāva mežaudzēs, šādi dodot iespēju katram apmeklētājam izvēlēties sev atbilstošāko. Katru gadu šeit tiek izveidoti jauni paraugobjekti. PDF demonstrāciju teritorijās organizē izglītības pasākumus studentiem, meža īpašniekiem, meža darbu veicējiem, plānotājiem, konsultantiem. Sīkāka informācija par demonstrējumu teritorijām, saimnieku padomiem, plānotiem pasākumiem šajā rudenī pieejama PDF mājaslapā www.pdf.lv sadaļā “Meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijas”.

Pievienot komentāru

Cūku mēris neārstējams, bizness atjaunojams (4)Cilvēciskais faktors spēj pārvarēt ikvienu biodrošības barjeru
Sāk kriminālprocesu par cūku inficēšanos ar ĀCM Krimuldas saimniecībā (2)Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par Krimuldas novada saimniecības "Rukas" audzēto cūku inficēšanos ar Āfrikas cūku mēri (ĀCM).
Mājā ar nelegālu gāzes pieslēgumu dzīvojusi augsta amatpersona (18)Tuvākajā laikā Latvijā tiks atvērts dabasgāzes tirgus un cena tiks noteikta, tirgotājam un lietotājam vienojoties. Tam gatavojoties, valdībai jāpieņem virkne noteikumu, bet
Pasaulē
Latvijā decembrī bijusi trešā lielākā gada inflācija ES Latvijā pagājušā gada decembrī, salīdzinot ar 2015.gada pēdējo mēnesi, bija trešais augstākais inflācijas rādītājs Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu, liecina trešdien publiskotie ES statistikas biroja "Eurostat" dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+