Mobilā versija
+3.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
24. augusts, 2016
Drukāt

PDF mežsaimniecības demonstrējumu teritorijas

Foto-R. MežaksFoto-R. Mežaks

Meža īpašums, tā vērtību uzturēšana, nekailciršu mežsaimniecība, meža vides saudzēšana, tie ir stūrakmeņi Pasaules dabas fonda (PDF) meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijās Latvijā.

Tās ir saimniecības, kur saimnieki cērt kokus, regulāri gūst ienākumus, nodrošina citus labumus no īpašuma, cenšoties savietot saimnieciskās vēlmes ar dabai nepieciešamo. Kaut teritorijas izveidotas piecos Latvijas novados – Amatas, Smiltenes, Neretas, Rucavas, Salacgrīvas –, šodien aktīvāka izglītības pasākumu organizēšana notiek trīs saimniecībās – “Kalna Gaviešos” Skujenes pagastā, “Lejas Kleperos” Launkalnes pagastā un “Pūpolos” Kurmenes pagastā. Teritorijas izveidotas, lai attīstītu praktiskās zināšanas par izlases un pakāpenisko ciršu lietojumu, tātad – meža apsaimniekošanu bez kailcirtēm. Šeit saimnieki jau 10 – 15 gadus pēc saviem novērojumiem un pieredzes cērt mežā atsevišķus kokus vai koku grupas, rūpējas par jauno kociņu attīstību un šādi saglabā nepārtrauktu meža klājumu ar koku vecuma, augstuma un sugu dažādību. No saimnieciskā viedokļa šāda saimniekošana ir īpaši svarīga privātā mežā, kur viena kailcirte jau būtiski ietekmē īpašuma vērtību un nākotnes ienākumu iespējas no īpašuma, kā arī vēlāk rada raizes ar plašiem meža atjaunošanas un kopšanas pasākumiem. Saimniecībās paraugobjekti veidoti dažādu vecuma un sugu sastāva mežaudzēs, šādi dodot iespēju katram apmeklētājam izvēlēties sev atbilstošāko. Katru gadu šeit tiek izveidoti jauni paraugobjekti. PDF demonstrāciju teritorijās organizē izglītības pasākumus studentiem, meža īpašniekiem, meža darbu veicējiem, plānotājiem, konsultantiem. Sīkāka informācija par demonstrējumu teritorijām, saimnieku padomiem, plānotiem pasākumiem šajā rudenī pieejama PDF mājaslapā www.pdf.lv sadaļā “Meža apsaimniekošanas demonstrējumu teritorijas”.

Pievienot komentāru

Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (15)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+