LETA/AFP

Pēc 17 dienām Bangladešas drupās atrod izdzīvojušu sievieti 0

Bangladešas glābēji 17 dienas pēc traģēdijas, kad, sabrūkot astoņstāvu ēkai, gājuši bojā vairāk nekā tūkstoš cilvēku, piektdien paziņoja, ka ēkas drupās ir atraduši izdzīvojušu sievieti.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Bangladešas ugunsdzēsības dienesta vadītājs Ahmeds Ali sacīja žurnālistiem, ka “viņas atrašanās vieta ir noteikta starp siju un kolonnu. Viņas vārds ir Rešmi. Viņa varētu būt dzērusi ūdens rezerves vai ūdeni, ko mēs iesūknējām ēkā”.

Viens no glābējiem sacīja, ka sieviete ir kliegusi pēc palīdzības, kad glābēji turpināja drupu pārmeklēšanas darbus.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kad mēs tīrījām gruvešus, mēs saucām, vai kāds ir dzīvs,” vārdā nenosaukts glābējs stāstīja televīzijas kanālam “Somoy TV”. “Tad mēs dzirdējām viņu sakām: “Lūdzu, izglābiet mani, lūdzu, izglābiet mani”. Pēc tam viņa turpināja ar mums sarunāties.

Pēc sievietes atrašanas par glābšanas darbiem atbildīgā armija deva rīkojumu pārtraukt buldozeru un ceļamkrānu izmantošanu glābšanas darbos.

Pēc 24.aprīlī notikušās katastrofas ir izglābti 2437 cilvēki, no kuriem apmēram 1000 bija smagi ievainoti. Meklēšanas un glābšanas darbi turpinās, tomēr cerības vēl kādu atrast dzīvu ir mazas. Bojāgājušo skaits ir sasniedzis 1041.

Bangladešas galvaspilsētas Dhakas nomalē Savaras rajonā 24.aprīlī sagruvušajā ēkā “Rana Plaza” atradās veikali, bankas filiāle un piecas apģērbu fabrikas. Neskarts palika tikai tās pirmais stāvs.

Ēkas sagrūšanas brīdī tajā bija vairāk nekā 3000 cilvēku. Ēka sagruva pēc tam, kad apģērbu fabriku vadītāji bija ignorējuši strādnieku brīdinājumus par tās nestabilitāti. Sagruvušās ēkas augšējie trīs stāvi bija uzcelti nelikumīgi.

Saistībā ar ēkas sabrukšanu ir aizturēti 12 cilvēki, tostarp ēkas īpašnieks un četru apģērbu fabriku īpašnieki.

Bangladešā arī agrāk ir sagruvušas ēkas, jo daudzstāvu namu cēlāji mēdz neievērot būvniecības noteikumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.