×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
10. maijs, 2013
Drukāt

Pēc 17 dienām Bangladešas drupās atrod izdzīvojušu sievieti

LETA/AFPLETA/AFP

Bangladešas glābēji 17 dienas pēc traģēdijas, kad, sabrūkot astoņstāvu ēkai, gājuši bojā vairāk nekā tūkstoš cilvēku, piektdien paziņoja, ka ēkas drupās ir atraduši izdzīvojušu sievieti.

Bangladešas ugunsdzēsības dienesta vadītājs Ahmeds Ali sacīja žurnālistiem, ka “viņas atrašanās vieta ir noteikta starp siju un kolonnu. Viņas vārds ir Rešmi. Viņa varētu būt dzērusi ūdens rezerves vai ūdeni, ko mēs iesūknējām ēkā”.

Viens no glābējiem sacīja, ka sieviete ir kliegusi pēc palīdzības, kad glābēji turpināja drupu pārmeklēšanas darbus.

“Kad mēs tīrījām gruvešus, mēs saucām, vai kāds ir dzīvs,” vārdā nenosaukts glābējs stāstīja televīzijas kanālam “Somoy TV”. “Tad mēs dzirdējām viņu sakām: “Lūdzu, izglābiet mani, lūdzu, izglābiet mani”. Pēc tam viņa turpināja ar mums sarunāties.

Pēc sievietes atrašanas par glābšanas darbiem atbildīgā armija deva rīkojumu pārtraukt buldozeru un ceļamkrānu izmantošanu glābšanas darbos.

Pēc 24.aprīlī notikušās katastrofas ir izglābti 2437 cilvēki, no kuriem apmēram 1000 bija smagi ievainoti. Meklēšanas un glābšanas darbi turpinās, tomēr cerības vēl kādu atrast dzīvu ir mazas. Bojāgājušo skaits ir sasniedzis 1041.

Bangladešas galvaspilsētas Dhakas nomalē Savaras rajonā 24.aprīlī sagruvušajā ēkā “Rana Plaza” atradās veikali, bankas filiāle un piecas apģērbu fabrikas. Neskarts palika tikai tās pirmais stāvs.

Ēkas sagrūšanas brīdī tajā bija vairāk nekā 3000 cilvēku. Ēka sagruva pēc tam, kad apģērbu fabriku vadītāji bija ignorējuši strādnieku brīdinājumus par tās nestabilitāti. Sagruvušās ēkas augšējie trīs stāvi bija uzcelti nelikumīgi.

Saistībā ar ēkas sabrukšanu ir aizturēti 12 cilvēki, tostarp ēkas īpašnieks un četru apģērbu fabriku īpašnieki.

Bangladešā arī agrāk ir sagruvušas ēkas, jo daudzstāvu namu cēlāji mēdz neievērot būvniecības noteikumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+