×
Mobilā versija
Brīdinājums +7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
1. septembris, 2012
Drukāt

Pēc 50 gadiem atvainojas par fiziskus trūkumus izraisījuša medikamenta izplatīšanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vācijas kompānija “Grunenthal” pirmo reizi 50 gadu laikā ir atvainojusies tūkstošiem cilvēku, kas piedzima ar fiziskiem trūkumiem saistībā ar tā saukto talidomīda traģēdiju.

“Grunenthal” izpilddirektors Haralds Stoks 31.augustā uzrunā paziņoja, ka viņa uzņēmumam ir ļoti žēl par savu klusēšanu saistībā ar medikamentu, kas no 1957. gada līdz 1962.gadam tika izrakstīts grūtniecēm rīta nelabuma mazināšanai, bet vēlāk izrādījās, ka rada fiziskus trūkumus jaundzimušajiem.

Dati liecina, ka pēc tam, kad viņu mātes grūtniecības laikā bija lietojušas talidomīdu, vairāk nekā desmit tūkstoši bērnu 46 valstīs piedzima ar fiziskiem trūkumiem, tostarp bez kādas no ķermeņa daļām.

“Grunenthal” mājaslapā ievietotajā runas tekstā norādīts, ka Stoks kompānijas vārdā paudis dziļu nožēlu un patiesu līdzjūtību visiem, kas cieta no medikamentu radītajiem blakusefektiem.

“Lūdzam jūs mūsu ilgo klusēšanu uzskatīt par zīmi šokam, ko jūsu liktenis ir atstājis uz mums,” viņš teicis runā kompānijas mājvietā Štolbergā, kur tika atklāts īpašs memoriāls “talidomīda traģēdijas” upuriem.

“Mēs arī atvainojamies, ka 50 gadu laikā neesam atraduši ceļu pie ikviena no jums. Tā vietā esam klusējuši un mums ļoti žēl par to,” atzina Stoks, solot veikt pasākumus, lai palīdzētu “talidomīda traģēdijas” upuriem.

Kompānijas atvainošanos noraidīja labdarības organizācija “Thalidomide Agency UK”, kas pārstāv “talidomīda traģēdijas” upuru Lielbritānijā intereses, sakot, ka atvainošanās vietā upuriem ir nepieciešama reāla finansiāla palīdzība.

Savukārt no talidomīda cietušo Austrālijā advokāti “Grunenthal” atvainošanos nosauca par “nožēlojamu: tā ir pārāk sīka, pārāk novēlota”, turklāt tā esot aizvainojums upuriem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+