Mobilā versija
+7.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 27. aprīlis, 2017
23. jūnijs, 2016
Drukāt

Pēc 70 stundu pārlidojuma “Solar Impulse 2” sasniedz Spāniju

Foto: EPA/Scanpix/LETAFoto: EPA/Scanpix/LETA

Ar saules enerģiju darbināmā lidmašīna “Solar Impulse 2” pēc 70 stundu ilgā pārlidojuma no Ņujorkas ceturtdien nosēdusies Seviļā, Spānijas dienvidos.

Šveices aviatori Bertrāns Pikārs un Andrē Boršbergs uzskata, ka nule kā veiktais 15.lidojuma posms bijis vissarežģītākais.

“Solar Impulse 2” lidojums apkārt pasaulei, kura mērķis ir pievērst uzmanību zaļās enerģijas izmantošanas iespējām, sākās pērn martā Abū Dabī. Katrā ceļojuma posmā lidmašīnu pamīšus vada vai nu Boršbergs, vai Pikārs.

Vispirms viņu ceļš veda pāri Indijai, Mjanmai un Ķīnai uz Japānu, bet no turienes – uz Havaju salām Klusajā okeānā, kur “Solar Impulse 2” nolaidās jau pagājušā gada jūlijā, taču šajā posmā lidaparāta bateriju sistēma stipri cieta no pārkaršanas un ceļojums varēja atsākties tikai šogad.

“Solar Impulse 2” spārnu atvērums ir praktiski identisks ar “Boeing 747”. Lidmašīna ir aprīkota ar 17 000 saules bateriju. Nakts stundās lidaparātam enerģiju nodrošina litija jona uzlādes elementi.

Pievienot komentāru

Jaunā Rīgas teātra foajē izstādīs rekonstrukcijas maketusJauno, 2017./2018. gada sezonu Jaunais Rīgas teātris (JRT) cer uzsākt bijušās Tabakas fabrikas telpās, kur teātris darbosies, kamēr tiks rekonstruēta ēka Lāčplēša ielā 25. Gatavojoties lielajām pārmaiņām, no 27. aprīļa JRT foajē pie biļešu kases apskatāmi ēkas rekonstrukcijas projekta autoru – pilnsabiedrības "Zaigas Gailes Birojs un Partneri" – veidotie rekonstrukcijas projekta maketi.
Draugiem Facebook Twitter Google+