×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
12. janvāris, 2015
Drukāt

Pēc abu prezidentu Jaungada uzrunām (1)

Foto no Valsts kancelejas videoFoto no Valsts kancelejas video

Vairākus lasītājus aicināju izteikt viedokli par Valsts prezidenta An­dra Bērziņa un Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas Jaungada uzrunām. Lūk, redakcijā saņemtās vēstules.

Sprunguļi uzņēmēju riteņos

Ko valsts iedzīvotājiem nesīs jaunais, 2015. gads? Ministru prezidente saka, ja viņa noķertu zelta zivtiņu, vēlētos, lai katrā mājā tā atnestu veselību, maizi un mīlestību. Žēl, jo Laimdota Straujuma kā premjere to pat nedrīkstētu sacīt, viņas vadītā valdība patiesībā rīkojas pilnīgi pretēji – savā jaunā gada pasākumu plānā atkal pārsteidz uzņēmējus ar visādiem apgrūtinājumiem (jaunie kases aparāti, nevajadzīgi atskaišu jaunievedumi) un nodokļiem. Nezinu nevienu uzņēmēju, kurš būtu apmierināts ar valdību, kas ar saviem nepārdomātiem gājieniem tikai bremzē ekonomisko izaugsmi. Tādēļ ļaudis, nenoticot valdības solījumiem, meklē patvērumu ārzemēs.

Amatpersonas cenšas pierādīt vajadzību izpārdot Latviju ārzemniekiem, motivējot to kā nepieciešamību ekonomiskai izaugsmei. Tā neņēma vērā sabiedrisko organizāciju viedokli, bet steidzamības kārtā pieņēma valsts budžetu, ignorējot arī pašvaldību intereses. Pievienojot visam vēl neapdomāto minimālās algas palielināšanu un neredzot, cik daudz problēmu ar to tiek radīts uzņēmējiem un pašvaldībām. Lai gan valdībai būtu jāiet kopsolī ar uzņēmējiem, radot jaunas darba vietas, jaunus tirgus, kopīgi meklējot, kā attīstīt valsts ekonomiku, domājot par visiem uzņēmējiem, bet sevišķi par iesācējiem.

Nezinu citu valsti, kas nav spējīga apģērbt savus Iekšlietu ministrijas darbiniekus. Policistiem formas tērpi jāgādā pašiem par personīgajiem līdzekļiem! Par to jānokaunas arī Saeimai un visai koalīcijai. Es tāpat kā daudzi uzņēmēji gribu strādāt, pelnot godīgi sev un savai valstij. Man nevajag uzraugu, kurš redz manī tikai blēdi. Īstais brīdis atgādināt politiskajām partijām, kam pieder vara valstī. Jā, tautai un jums tās priekšā būs jānes pilna atbildība par valstī notiekošo.

Ar cieņu,

Zigurds Palejs, 
uzņēmējs Rīgā

Svētkos par to nerunā?

Abu augsto amatpersonu uzrunās izskanēja – jo vairāk strādāsiet, jo labāk dzīvosiet. Vēl būtu gribējis dzirdēt ko konkrētāk par tautas zemā dzīves līmeņa uzlabošanu, par jauniešu sagatavošanu darba tirgum, par neaizbraukšanu no valsts, par Latvijas neizpārdošanu. Bet svētku uzrunās laikam par tādām lietām nerunā.

Pēteris Gailums 
Skrīveros

Pareizā izvēle

Man atmiņā vairāk palikusi prezidenta Andra Bērziņa uzstāšanās. Domāju, ka pašreizējā situācijā bija ļoti pareizi teikt “Latvijas iedzīvotāji”, lai nevienu neaizvainotu, bet vienlaikus teiktais attiektos uz visiem.

Edgars Vimba

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Gļēvlatvietis un sovjets Atbildēt

    A mani aizvainoja Andris Bērziņš, jo viņš runu neteica krieviski! Latvieši 97% zina krievu valodu, bet no krieviem latviešu valodu nezina visi. Un piekrītu rakstā minētajam par to, ka Bērziņš padomju tautu uzrunāja par “Latvijas iedzīvotājiem”: gan krievus, gan latviešus, gan nepilsoņus, kuri arī ir Latvijas tauta. Lai nākotnē netiktu aizvainoti krievi – uzrunas būtu jāsaka krieviski un visur jāsaka “Latvijas iedzīvotāji” un nekur nedrīkst teikt “latvieši”! Un sveiciens Edgaram Vimbam – laipni aicināts mūsu pulkā!

Draugiem Facebook Twitter Google+