Pasaulē
Eiropa

Pēc aizdomām par bērnu izmantošanu priesteris Francijā izdara pašnāvību0


Baznīca Francijā, kurā kalpoja priesteris Fumerī.
Baznīca Francijā, kurā kalpoja priesteris Fumerī.
Foto: AFP/Scanpix/LETA

Katoļu priesteris Francijā Pjērs-Īvs Fumerī izdarījis pašnāvību pēc tam, kad tika paustas aizdomas par viņa nepiedienīgu rīcību attiecībās ar nepilngadīgām personām, šonedēļ vēsta BBC un citi pasaules mediji.

Fumerī ir jau otrais Francijas katoļu priesteris viena mēneša laikā šoruden, kurš pēc aizdomu izteikšanas par nepilngadīgo izmantošanu izdarījis pašnāvību.

Līdzīgi septembrī rīkojies arī Žans-Batists Sebe, kurš 38 gadu vecumā pakārās savā baznīcā Ruānā. Kāda sieviete bija viņu apsūdzējusi par nepiedienīgu uzvedību un seksuālu uzmākšanos viņas pieaugušajai meitai. Tomēr vēl priestera nāves brīdī formāla sūdzība nebija iesniegta.

Priesteris Fumerī atrasts pakāries savā mājoklī blakus baznīcai Gjēnas pilsētā, kur kalpoja. Pirms tam, pagājušā nedēļā, viņu iztaujāja policija, taču apsūdzību necēla. Trīsdesmit astoņus gadus vecais priesteris tika iztaujāts par iespējamu seksuālas izmantošanas gadījumu, kurā iesaistīts bērns, jaunāks par 15 gadu vecumu.

Orleānas bīskaps par notikušo paudis nožēlu un atzinis, ka daži Fumerī draudzes locekļi bija sūdzējušies par viņa nepiedienīgu rīcību pret 13-15 gadus veciem bērniem. Viens tāds piemērs bijis ar kādu meiteni, kuru priesteris apskāvis un pavadījis mājās vairākas reizes.

Diocēze šīs sūdzības nebija uzskatījusi par pietiekamām, lai vērstos policijā, tomēr bija lūgusi Fumerī doties atvaļinājumā. 8.oktobrī viņš atgriezās no atvaļinājuma, bet neatsāka pildīt savus mācītāja pienākumus.

LA.lv