×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
19. oktobris, 2013
Drukāt

Pēc alkohola pārdozēšanas slimnīcā nonāk pusaudži (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Ilustratīvs foto

Iepriekšējā diennaktī slimnīcā nonākuši vairāki nepilngadīgi jaunieši, kuriem konstatēta alkohola intoksikācija, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Bukša.

Kurzemē kāda jauniešu kompānija lietojusi alkoholu, kā rezultātā 12 gadus vecam zēnam, pēc pārmērīgas dzeršanas, kļuvis slikti. Zēnam konstatēja saindēšanās ar alkoholu un viņš tika nogādāts slimnīcā.

Arī Pierīgā vairāku jauniešu kompānija kopīgi lietojusi alkoholu, bet trīs no viņiem – 13 gadus jauna meitenei, 14 un 16 gadus jauni puiši – saindējušies ar alkoholu. Cietušie tika nogādāti slimnīcā.

Iepriekšējā diennaktī mediķi snieguši palīdzību arī vairākiem cilvēkiem, kas guvuši termiskus apdegumus. Latgalē 16 gadus vecs puisis uzlējis sev virsū karstu ūdeni, gūstot pleca un augšdelma apdegumus. Kurzemē 90 gadus vecs vīrietis, mazgājoties vannā, nav paguvis savlaicīgi noregulēt boilerī esošā ūdens karstumu, un aplējies ar karstu ūdeni.

Savukārt Rīgā kāds divus gadus vecs bērns uzrāvis sev virsū karstu ūdeni, apdedzinot vēderu un krūtis. Bet Kurzemē trīsgadīgs bērns, spēlējoties ar piparu gāzes baloniņu, iepūtis šķidrumu sejā, rezultātā gūstot apdegumus.

Iepriekšējā diennaktī mediķi snieguši palīdzību arī cilvēkiem, kuri guvuši traumas, krītot no augstuma. Rīgā 60 gadus vecs vīrietis tika atrasts pie savas mājas, kurš, iespējams, izkritis no sava dzīvokļa piektajā stāvā. Vīrietis guvis smagas traumas – ribu lūzumus, galvas un iekšējo orgānu traumas. Arī Pierīgā kāds 24 vecs vīrietis darba vietā kritis no aptuveni piecu metru augstuma un guvis mugurkaula traumu.

Kopumā aizvadītajā diennaktī NMPD saņēmis 1113 izsaukums, no kuriem 185 gadījumi bijuši saistīti ar dažādu traumu gūšanu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+