×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. jūlijs, 2016
Drukāt

Pēc ārzemnieku saindēšanās aptur “Kuldīgas rumba” darbību (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Pēc vairāku ārzemnieku saindēšanās apturēta SIA “Kuldīgas rumba” darbība.

Pārtikas un veterinārais dienesta inspektori pieņēmuši lēmumu uz laiku apturēt uzņēmuma “Kuldīgas rumba” darbību, nosakot, ka uzņēmumam jāveic nepieciešamie tīrīšanas darbi un atkārtotā pārbaudē jāsniedz pierādījumi uzņēmuma higiēnas pasākumu uzlabošanā. Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

Šāds lēmums pieņemts pēc laboratorisko izmeklējumu rezultātiem, kas tika ņemti ēdināšanas uzņēmumā sakarā ar nesen reģistrētajiem pārtikas saindēšanas gadījumiem pasākuma “Dzīres Kuldīgā” laikā. Produktu un virsmu nomazgājumu paraugi ņemti 15.jūlijā ārpuskārtas pārbaudēs, kad tika uzsākta pārtikas uzliesmojuma izmeklēšana. Pārtikas produktu izmeklējumu rezultāti ir negatīvi.

Uzņēmumā “Kuldīgas rumba” ārpuskārtas pārbaudē tika konstatēti vairāki higiēnas noteikumu pārkāpumi, tostarp ražošanas aprīkojuma un telpu netīrība, nav nodrošināta pārtikas aizsardzība pret piesārņojumu. Šo situāciju pierāda arī trīs pozitīvi virsmas nomazgājumu rezultāti. Vienā gadījumā no tīrās bļodas izdalīta zarnu nūjiņa (E.coli), divos gadījumos izdalīts zeltainais stafilokoks (no pavāres rokām un no tīrās dakšiņas).

Jūlija vidū slimnīcā tika nogādāti vairāki ārzemnieki, kuriem tika konstatēta saindēšanās ar pārtiku. Tika stacionētas septiņas sievietes un trīs vīrieši no Islandes, Norvēģijas, Zviedrijas un Brazīlijas. Lielā pacientu pieplūduma dēļ operatīvi ticis piesaistīts papildu medicīniskais personāls, kas palīdzējis sniegt medicīnisko palīdzību. Jaunieši piedalījās starptautiskā plenērā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kas Jums tur notiek!? Ko Jūs, Mūs apkaunojiet!? Mani senči no Kuldīgas!

Draugiem Facebook Twitter Google+