×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Alberts, Madis
Svētdiena, 17. jūnijs, 2018
13. marts, 2012
Drukāt

Pēc astoņu gadu cietumsoda atgriežas uz iestaigātā zagšanas ceļa


getmanis_ad_8

Daugavpils policisti 28. februārī aizturēja zagli, kurš pilsētā apzadzis vismaz septiņas privātmājas, tajās iekļūdams pa logu, izņemot stiklu. 41 gadu vecais Fjodors (vārds mainīts) tikko – pagājušā gada beigās – bija izcietis astoņu gadu cietumsodu par laupīšanu, Daugavpilī bija noīrējis tukšu dzīvokli, ko vajadzējis iekārtot.

 

Tāpēc lieti noderējis viss – sākot ar gultas veļu, aizkariem, tepiķiem, ziepēm un beidzot ar juvelierizstrādājumiem un naudu. Kad policija Fjodoru aizturēja un apcietināja, zaglis jau gluži labi bija savu mājokli aprīkojis.

Pensionārus Lidiju un Leonīdu Getmaņus apzaga pirmdienā starp deviņiem un desmitiem no rīta, kad abi bija izgājuši. Garā vienstāva māja, kurā atrodas vairāki dzīvokļi, Liepājas ielā celta pirms gadiem simt, to jau skāris laika zobs. Pensionētā bērnudārza darbiniece Lidija tajā piedzima 1947. gadā un dzīvojusi visu laiku, 1966. gadā apprecējusies ar jūrnieku Leonīdu, puisi no Baltkrievijas. Abi apzagti pirmoreiz mūžā. Teikt, ka galīgi nebija domājuši par drošību, nevar, jo bija ierīkojuši kārtīgas dzelzs ārdurvis. Tomēr zaglis pamanījās izmantot citu ceļu – veco mazām rūtīm stikloto logu. Fjodors veikli izņēmis dažas rūtis un ierāpies dzīvoklī.

Par dzīvokļa saimnieku vieglprātību liecina tukšā somā uz grīdas glabātie no pensijām atlicinātie 600 lati. Pārējais zagļa laupījums par lielu izvēlību neliecina: veļa, videokamera, ziepes, fotoaparāts, šokolāde, bārdas skujamais aparāts, teātra binoklis, šķīstošā kafija, zelta gredzens ar dzintaru, veļas pulveris, šļirce. Garnadzis ielūkojies ledusskapī, bet no tā neko nav ņēmis. Krustiņu paņēmis rokās, taču nolicis atpakaļ. Projām zaglis devies jau pa durvīm.

 

Valsts policijas Daugavpils iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks majors Jānis Anspoks skaidro, ka policijai ir savs aizdomās turamo cilvēku loks, kuru vidū ir arī tie, kas tikko kā izcietuši cietumsodu. Kad notiek noziegums, tad šie cilvēki tiek apzināti, tiek meklētas pazīmes, veikts operatīvs darbs, lai nokļūtu uz pēdām vainīgajam.

 

Arī Fjodors bija aizdomās turamo vidū, kaut gan par viņu policijā jau bija paspēts piemirst, jo kopš 2004. gada vīrietis atradās cietumā. Kopumā par dažāda veida noziegumiem, tostarp par izvarošanu un laupīšanām, aiz restēm noziedznieks jau sabijis 20 gadus. Policistu uzmanību piesaistījis fakts, ka vēl padomju laikā Fjodors dabūjis divus gadus cietuma par zādzībām, un arī tolaik objektos Fjodors iekļuva caur logu. Tālāk sekojošā aizturēšana un pierādījumi jau bijis operatīvās tehnikas jautājums. Majors J. Anspoks piebilst, ka Fjodors visos gadījumos izvēlējies iekļūšanu pa pirmā stāva logu. Nevienā gadījumā neviens mājās nav bijis – acīmredzot vispirms par to pārliecinājies, klauvējot pie durvīm.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+