×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Pēc atjaunošanas amatā Kravali varētu atstādināt (2)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas AdministrācijaFoto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Bijušais Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītājas vietnieks un Muitas pārvaldes vadītājs Tālis Kravalis tiks atjaunots amatā, jo viņš atbrīvots nepareiza iemesla dēļ, taču vienlaikus ar atjaunošanu amatā būs arī jāatjauno ierosinātās disciplinārlietas un, iespējams, jāatstādina Kravalis no pienākumu pildīšanas.

Šādu rīcības modeli šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” iezīmēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa iepazinusies ar juristu vērtējumu par situāciju un konstatējusi, ka jāpieņem lēmums par Kravaļa atjaunošanu, jo viņš atlaists nepareiza iemesla dēļ. Proti, Kravaļa atlaišanas iemesls bija pielaides valsts noslēpumiem neesamība, tomēr atlaišanas brīdī viņam iepriekš izsniegtā pielaide vēl nebija anulēta. Ja Kravalis netiks atjaunots amatā, viņš vēlāk šo argumentu varēs izmantot tiesā pret valsti.

Ministre rezumēja, ka viss ir jādara korekti. Vienlaikus ar Kravaļa atjaunošanu amatā ir jāatjauno visas disciplinārlietas, iespējams, viņš jāatstādina no pienākuma pildīšanas. Kravaļa pārkāpumi tiks izmeklēti un tālākā rīcība būs atbilstoša pārkāpumu smagumam.

Kā jau ziņots, bijusī VID vadītāja Ināra Pētersone 29.februārī atbrīvoja no amatu savu vietnieku un Muitas pārvaldes vadītāju Kravali. Pētersone iepriekš skaidroja, ka Kravalim beigusies augstākā līmeņa pielaide valsts noslēpumam un viņš nav lūdzis to pagarināt. VID vadītāja vietnieka amatā bez šādas pielaides nav iespējams strādāt, tāpēc pieņemts lēmums Kravali atbrīvot no amata.

Kravalis atlaišanu no VID apstrīdēja Finanšu ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Ja Kravalim patreiz nav pielaides valsts noslēpumiem un ja to prasa amats, tad viņu nevar atjaunot darbā ( tagad nav pielaides). . Jo , cik var saprast, atlaišanas nepamatotību pamato ar to, ka atlaišanas brīdī pielaide vēl bija. Var atjaunot uz amatu, kur pielaide nav vajadzīga un tūlīt atbrīvot no jaunās vietas kā zaudējušu uzticību.
    Bet vispār, ir absurds, ka likumdošana neļauj atbrīvoties pat no pavisam nederīga ierēdņa.

  2. problēma ir apstāklī, ka dzīvojam saskaņā ar likumiem, kuri neatbilst elementārai loģikai, toties, tiek radīta juristu armija, kura sekmīgi realizē šo apsurda teātri..

Draugiem Facebook Twitter Google+