Pasaulē
Baltija

Pēc avārijas izraisīšanas alkohola reibumā atkāpies Igaunijas Inženieru bataljona komandieris 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – LETA

Pret Igaunijas Aizsardzības spēku Inženieru bataljona komandieri pulkvežleitnantu Ēro Tepu sākta kriminālizmeklēšana par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu, pie stūres sēžoties alkohola reibumā, un saistībā ar notikušo viņš ir atkāpies no amata, piektdien vēstīja laikreaksts “Postimees”.

Incidents uz autoceļa Tallina-Narva noticis 30.oktobrī, kad Tepa vadītā automašīna “Škoda” ietriecās citas šī paša autoražotāja spēkrata aizmugurē. Otru automašīnu vadīja 74 gadus vecs vīrietis. Neviens incidentā necieta.

42 gadus vecais armijas virsnieks aizbēga no notikuma vietas, un 20 kilometru attālumā no incidenta vietas viņu apturēja policisti, kuri bija saņēmuši informāciju no otras automašīnas vadītāja. Tepa asinīs konstatētā alkohola koncentrācija sasniedza divas promiles. Igaunijā kriminālatbildība iestājas, sēstoties pie automašīnas stūres 1,5 promiļu reibumā.

1.novembrī Teps aizgāja no dienesta Aizsardzības spēkos. Tapā bāzēto Inženieru bataljonu viņš komandēja kopš pagājušā gada 15.decembra.

Šis ir otrais incidents, kas pēdējā laikā satricinājis Igaunijas Aizsardzības spēkus.

Jau vēstīts, ka otrdien atkāpies Igaunijas Jūras spēku komandieris kapteinis Stens Sepers, uzņemoties atbildību par neseno incidentu ar mīnu kuģi “Sakala”, kur slēptuvē tika atrasts liels daudzums kontrabandas alkohola un cigarešu. Drīz pēc tam par atkāpšanos paziņojis arī mīnu kuģa komandieris Ots Lānemetss, lūdzot pārcelt viņu citā amatā.

LA.lv