×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. maijs, 2014
Drukāt

Pēc avārijas uz Ventspils šosejas vidē nonākuši 350 litri dīzeļdegvielas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Vakar notikušajā notekūdeņu vedēja avārijā uz šosejas Rīga-Ventspils Kandavas pagrieziena Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) no cisternas atsūknēja notekūdeņus. Taču ceļu satiksmes negadījuma rezultātā smagajai automašīnai tika bojāta labās puses degvielas bāka, un Valsts vides dienesta Ventspils Reģionālā vides pārvalde (Ventspils RVP) informē, ka no bojātās degvielas bākas izlijuši aptuveni 350 litri  dīzeļdegvielas.

Dīzeļdegviela ieplūdusi autoceļa caurtekā un tālāk SIA “Statoil Fuel & Retail Latvia” degvielas uzpildes stacijas kanalizācijas kolektorā ar izplūdi Bebrupē, kas ietek Abavā.

Avārijas seku novēršanas laikā VUGD savlaicīgi nemanīja notiekošo degvielas noplūdi un neinformēja Ventspils RVP un Kandavas pašvaldību, līdz plkst. 18.00 tika saņemta informācija par naftas produktu noplūdi Bebrupē un Abavā.

Ierodoties notikuma vietā, Ventspils RVP inspektori konstatēja, ka negadījuma vietā ir naftas produktiem raksturīga smaka, dīzeļdegviela no kolektora ieplūst Bebrupē. Ūdens Bebrupē daļēji pārklāts ar naftas produktiem raksturīgu plēvi. Tā kā Bebrupe notikuma vietā pēc 1, 5 kilometra ietek Abavā, tika pārbaudīta arī Abavas upe, kurā arī tika konstatēti naftas produkti.

Pēc degvielas noplūdes konstatēšanas VUGD nekavējoties uzsāka avārijas seku likvidēšanu, atsūknējot degvielu no smagās automašīnas bākas un demontējot to, kā arī pirms Bebrupes ieteces Abavas upē izvietojot 2 rindas ar peldošām bonām. Bonas tika uzstādītas arī Abavas upē, aptuveni 150 metrus uz leju no Bebrupes ieplūdes Abavā, kā arī aiz Kandavas pilsētas robežas virzienā uz Sabili. Caurtekas gals tika daļēji aizbērts, izveidots padziļinājums izplūdušās degvielas savākšanai.

Šobrīd VUGD turpina izplūdušās dīzeļdegvielas savākšanas darbus Bebrupes un Abavas upes posmos. Noplūdes vietā Ventspils RVP vizuāli konstatējusi grunts piesārņojumu aptuveni četru kvadrātmetru platībā.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +24.1
Alūksne +18.8
Daugavpils +22.8
Saldus +22.7
Liepāja +23.4
Jelgava +23.2
Ventspils +16.1
Limbaži +20
Madona +21.6
Rēzekne +20.2
Draugiem Facebook Twitter Google+