Ekonomika
Darbs un nauda

Pēc banku galvenā uzrauga amata tīko 25 pretendenti0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Valsts kancelejā saņemti 25 pieteikumi konkursā uz Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētāja amatu.
Pieteikumu iesniegšanas termiņš bija pirmdiena, 12.augusts.

Amata konkurss tika izsludināts 12.jūlijā, tas norisināsies trīs kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs pretendentu atbilstību Finanšu un kapitāla tirgus komisijas likumā noteiktajām FKTK padomes priekšsēdētāja amata prasībām, balstoties uz pretendentu iesniegtajiem dokumentiem.

Uz konkursa otro kārtu izvirzītie pretendenti klātienē skaidros savu motivāciju ieņemt vakanto amatu, pieredzi un izpratni finanšu vadībā, finanšu un kapitāla tirgus vai tā uzraudzības vai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā un organizācijas vadībā, kā arī prezentēs savu redzējumu par FKTK prioritātēm. Vienlaikus tiks novērtētas komunikācijas, argumentācijas un prezentācijas prasmes, kā arī angļu valodas zināšanas.

Par pretendentiem, kuri tiks virzīti uz trešo kārtu, komisijas priekšsēdētājs pieprasīs Valsts drošības dienestam sniegt atzinumu par viņu atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, lai saņemtu pielaidi valsts noslēpumam. Trešajā kārtā tiks novērtētas konkursantu vadības kompetences: pārmaiņu vadīšana, lēmumu pieņemšana, stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana, rezultātu sasniegšana.

Pretendentu atlases un atbilstības izvērtēšanas komisijas priekšsēdētājs ir Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks, Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets un Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa.

2019.gada 13.jūnijā Saeimā pieņemtie grozījumi FKTK likumā paredz, ka turpmāk FKTK priekšsēdētāja amata pretendentus Ministru kabinets izraudzīsies atklātā konkursā, kuru vada Valsts kanceleja.

Uzziņai:

Saistītie raksti

Iepriekšējais FKTK priekšsēdētājs Pēteris Putniņš un viņa vietniece Gunta Razāne iesniedza atlūgumus 4.jūlijā. Saeima 8.jūlijā FKTK vadītāja amatā uz laiku iecēla iestādes Uzraudzības departamenta Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļas vadītāju Kristīni Černaju-Mežmali.
Pirms lēmuma par viņas iecelšanu amatā Saeimas vairākums balsoja par atlūgumus iesniegušo P.Putniņa un G.Razānes atbrīvošanu no amata.

Putniņam un Razānei pienākas Saeimas nesen likumā noteiktā kompensācija 80% apmērā no gada mēnešalgas.

LA.lv