Latvijā
Sabiedrība

Pēc bīskapa amata pamešanas Sproģis turpina būt mācītājs5


Pēteris Sproģis.
Pēteris Sproģis.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Pēc Latvijas Baptistu draudžu savienības (LBDS) bīskapa amata atstāšanas Pēteris Sproģis turpina būt mācītājs, aģentūrai LETA pastāstīja LBDS bīskapa vietnieks, mācītājs Edgars Godiņš.

Godiņš norādīja, ka atbilstoši ierastajai kārtībai arī šoreiz pēc bīskapa amata pamešanas tuvāko mēnešu laikā kopīgās sarunās varētu iezīmēties tas, kā praktiski Sproģis pildīs mācītāja pienākumus vai darbosies citā kalpošanā draudžu savienībā. Pašlaik Sproģim ir jādod iespēja atpūsties pēc bīskapa pienākumu pildīšanas un pēc tam kopīgās sarunās būs iespējams izrunāt, kā tālāk izmantot viņa talantus. Bīskapa vietnieks akcentēja, ka vienošanās par to nav jāpanāk “dažu stundu laikā”, bet tas ir ilgāka laika posma jautājums.

Lūgts sniegt vērtējumu pēdējā laika notikumiem, Sproģim paziņojot par iešanu politikā, bet vēlāk no šī nodoma atsakoties, Godiņš norādīja, ka Sproģis ir sevi pozitīvi apliecinājis Baptistu draudžu savienībā, izvirzot un īstenojot mērķus, kas sākumā likās nereāli vai neiespējami. Līdz ar to draudžu pārstāvji ar pateicību raugās uz Sproģa paveiktajiem darbiem gan Baptistu draudžu savienībā, gan Mateja draudzē.

Ja arī Sproģis ir veicis kādu pārsteidzošu vai nepierastu soli publiskajā telpā, tad būtu nepamatoti to saistīt ar dzīšanos pēc varas, naudas vai sevis apliecināšanas, uzskata Godiņš. Viņš aicināja mediju pārstāvjus “nevajadzīgi nerakāties” attiecībā uz to, ko bijušais LBDS vadītājs tālāk darīs un ļaut viņam nosvinēt dzimšanas dienu un nemēģināt būt “sliktajiem praviešiem”.

Kā ziņots, bijušais LBDS bīskaps Sproģis sociālajos tīklos paziņojis, ka atsauc dalību 13.Saeimas vēlēšanās, kā arī nebūs “Saskaņas” izvirzītais Valsts prezidenta kandidāts.

“Saskaņa” 18.jūnijā apstiprināja Sproģi kā pirmo numuru vēlēšanu sarakstā Vidzemē un kā partijas prezidenta kandidātu.

LA.lv