Latvijā
Politika

Pēc Bondara izkrišanas LRA balsos pret visiem pārējiem Valsts prezidenta amata kandidātiem 5


2015.06.03. Saeimas sede.
2015.06.03. Saeimas sede.
Foto – BNS/F64

Latvijas Reģionu apvienība (LRA) pēc tās kandidāta Valsts prezidenta amatam Mārtiņa Bondara izkrišanas balsos pret visiem pārējiem, aģentūrai BNS teica LRA deputāts Artuss Kaimiņš.

Pirmajā un otrajā balsojumā Saeima trešdien neievēlēja Valsts prezidentu.

Pēc otrā balsojuma līderis ir Raimonds Vējonis no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) ar 34 balsīm. Par Nacionālās apvienības kandidātu Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesi Egilu Levitu nobalsojuši 25 deputāti, par “Saskaņas” kandidātu Sergeju Dolgopolovu – 24, bet par Bondaru – septiņi.

Tā kā Bondars saņēmis vismazāko skaitu, par viņa kandidatūru deputāti vairs nevarēs balsot. Trešajā balsojumā piedalīsies Vējonis, Levits un Dolgopolovs.

Saistītie raksti

Jau ziņots, ka vēlēšanu procedūra paredz – ja pirmajā vēlēšanu kārtā neviens neiegūst vismaz 51 balsi, par visiem kandidātiem balso otrreiz. Ja arī tad neviens nav ievēlēts, vēlēšanas turpina, katrā nākamajā kārtā izslēdzot kandidātu, kas iepriekšējā kārtā ieguvis vismazāk balsu. Ja pēdējā vēlēšanu kārtā neviens no kandidātiem nav ieguvis 51 balsi, rīkojamas jaunas vēlēšanas. Valsts prezidentu vēlē slēgtā balsojumā.

“Saskaņai” Saeimā ir 24 mandāti, “Vienotībai” – 23 balsis, ZZS – 21, Nacionālajai apvienībai – 17, Latvijas Reģionu apvienībai – astoņi, no kuriem viens deputāts nevar balsot, savukārt “No sirds Latvijai” – septiņi deputāti.

Koalīcija līdz šim nav vienojusies par atbalstu vienotam kandidātam.

LA.lv