×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.6°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. septembris, 2013
Drukāt

Pēc Čepānes iesnieguma Elksniņš esot izsaukts uz Drošības policiju

LETALETA

Pēc Saeimas Juridiskās komisijas 4.septembra sēdes, kurā deputāts Andrejs Elksniņš (SC) norādīja, ka slepenais veids, kādā ir tapuši grozījumi Satversmei, tās preambulai, ir zināms un mēģinājums pasniegt preambulas jauno redakciju kā viena cilvēka iniciatīvu ir klaji meli, viņš tika izsaukts uz pratināšanu Drošības policijā, aģentūru LETA informēja apvienībā “Saskaņas centrs” (SC).

 

Izsaukums ir saistīts ar Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājas Ilmas Čepānes (V) iesniegumu šajā drošības iestādē. Tas tika iesniegts dienu pēc Saeimas komisijas sēdes, 5.septembrī, un jau nākamajā dienā policijas pārstāvji aicināja deputātu uz sarunu, kura notiks šodien.

Kā novēroja aģentūra LETA, 4.septembra sēdē Elksniņš publiski norādīja, ka viņa rīcībā ir Čepānes un Valsts prezidenta konstitucionālās komisijas vadītāja Egila Levita sarakste par preambulas projekta veidošanu. Viņš arī norādīja, ka preambulas projekta veidošana notikusi kafejnīcās.

“Kā zināms, Latvija ir brīva valsts un katrs cilvēks var dalīties savās aizdomās ar tiesībsargājošajām institūcijām. Arī Čepānes kundzei tas nav liegts,” SC izplatītajā paziņojumā norāda Elksniņš.

“Prieks ir arī par Drošības policijas kolēģu operatīvo reaģēšanu, cik zināms no iepriekšējās darba prakses, no iesnieguma saņemšanas līdz reālai darbībai parasti paiet zināms laiks, taču šoreiz viss notiek ļoti ātri, kas pierāda policijas augsto kvalifikāciju. Neapšaubāmi, tam nav nekādas saistības ar to, ka šo izdomāto sūdzību ir iesniegusi varas partijas pārstāve,” saka deputāts.

“”Vienotības” reitingi krīt, ar valdības vadīšanu arī nemaz tik spīdoši neiet, tāpēc ir saprotama šī politiskā spēka politiķu nervozitāte. Tomēr tas nav iemesls, lai es noklusētu saņemto informāciju par pastāvošajām slepenajām vienošanām, kuru mērķis ir grozīt Latvijas Satversmi,” viņš pauž.

4.septembra Saeimas Juridiskās komisijas sēdē tika aktualizēts jautājums par grozījumiem Satversmē, tās preambulā. Saeimas Juridiskās komisijas vadītāja mēģināja vairāku sabiedrībā pazīstamu politiķu un viņiem tuvu stāvošo cilvēku sagatavotos preambulas grozījumus, kas vasaras laikā tapuši slepenās sanāksmēs, pasniegt kā Levita personīgo iniciatīvu, pauž SC.

Elksniņš iepriekš aicināja koalīcijas pārstāvjus būt godīgiem un norādīt, ka pie preambulas projekta ir strādājuši “Vienotības”, Reformu partijas, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Zaļo un zemnieku savienības pārstāvji bez apvienības “Saskaņas centrs” (SC) pieaicināšanas.

Vaicāta, vai pie preambulas projekta strādājusi minēto politisko spēku pārstāvju darba grupa, Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne (V) to noliedza. Politiķe skaidroja, ka, līdzīgi kā vairākus citus cilvēkus, arī viņu Levits ir pieaicinājis preambulas jautājuma skatīšanā. Taujāta, vai starp pieaicinātajiem cilvēkiem bijuši arī minēto partiju pārstāvji, deputāte atbildēja, ka “tur ir arī ārpus partijām” esošas personas.

Viņa aicināja par preambulas veidošanā iesaistītajiem vaicāt pašam ES tiesas tiesnesim, piebilstot, ka Levits ir gājis uz atsevišķu partiju valdes sēdēm un ar projektu kopumā iepazīstinājis ļoti plašu sabiedrību. Tāpat par to runāts šogad notikušajā Konstitucionālās politikas seminārā Bīriņos, skaidroja Čepāne.

Satversmes preambulas projekta prezentācija notiks 27.septembrī plkst.12 Saeimas Juridiskās komisijas paplašinātajā sēdē, pauda Čepāne.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+