×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
11. janvāris, 2012
Drukāt

Pēc cietuma ārstu izrakstīto zāļu iedzeršanas Timošenko zaudējusi samaņu

Foto - AFPFoto - AFP

Bijusī Ukrainas premjerministre Jūlija Timošenko, kas šobrīd izcieš tiesas piespriesto cietumsodu, pēc cietuma mediķu izrakstīto zāļu iedzeršanas 6. janvārī zaudējusi samaņu un nav varējusi atgūt spēkus vēl divas stundas, paziņojis viens no tuvākajiem Timošenko atbalstītājiem politiķis Oleksandrs Turčinovs.

Kā liecina pieejamā informācija, Timošenko bija izrakstītas zāles pret saaukstēšanos. “Viņa noģība tūliņ pēc zāļu iedzeršanas,” žurnālistiem pavēstīja Turčinovs. Politiķis pārmet Ukrainas varasiestādēm centienus slēpt informāciju par Timošenko patieso veselības stāvokli un pieļauj, ka to mērķis ir panākt, ka bijusī valdības vadītāja nomirst cietumā. “Ukrainas vadība cenšas fiziski iznīcināt Jūliju Timošenko,” apgalvo Turčinovs. Timošenko atbalstītāji par notikušo uzzinājuši tikai tad, kad ieslodzītajai politiķei bija ļauts tikties ar advokātu.

Kā ziņots, Timošenko tika apcietināta 2011. gada 5. augustā. Savukārt 11. oktobrī tiesa viņai piesprieda septiņu gadu cietumsodu par valstij zaudējumus nesošā gāzes līguma noslēgšanu ar Krieviju. Tiesa atzina, ka Timošenko ar savām darbībām, noslēdzot līgumus, valsts kompānijai “Naftogaz” nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 1,5 miljardu grivnu (100 miljonu latu) apmērā, un uzdeva bijušajai premjerministrei kompensēt zaudējumus pilnā apmērā. Pret Timošenko sāktas arī vairākas citas atsevišķas lietas, kurās viņa apsūdzēta par ienākumu slēpšanu, valsts līdzekļu piesavināšanos un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Tas nozīmē, ka viņai nāksies palikt cietumā arī tad, ja tiesa grozīs sākotnējo spriedumu par septiņu gadu cietumsodu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+