Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 26. maijs, 2017
16. marts, 2015
Drukāt

Vanuatu salās pēc ciklona vairākums iedzīvotāju paliek bez pajumtes

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ciklons "Pema" novirzījās no prognozētā maršruta un agrā sestdienas rītā brāzās pāri Vanuatu blīvi apdzīvotiem rajoniem.

Ciklons “Pema” nodarījis plašus postījumus Vanuatu salās, kur vairākums iedzīvotāju palikuši bez pajumtes, paziņojis valsts prezidents Baldvins Lonsdeils.

Spēcīgā vētra sagrāvusi teju visas ēkas galvaspilsētā Portvilā, taču par situāciju visās valsti veidojošajās 65 salās informācija vēl nav saņemta. Pašlaik apstiprināta astoņu cilvēku nāve, taču sagaidāms, ka upuru skaits varētu pieaugt. Vētras vēju ātrums sasniedza 75 metrus sekundē. Vanuatu valdība visā valstī izsludinājusi ārkārtas stāvokli. Austrālijas organizācija “Oxfam” pavēstīja, ka Portvilā sagrauti 90 procenti ēku, norādot, ka postaža salās ir “viena no lielākajām katastrofām, kāda piedzīvota Klusajā okeānā”. Jaunzēlande un Austrālija jau nosūtījusi pirmās lidmašīnas ar palīdzību.

Pievienot komentāru

Bērnus Vācijā "dārgajos" un "lētajos" nedalīs (2)Eiropas Komisijas iebildumu dēļ Vācija spiesta atkāpties no ieceres samazināt bērnu pabalstus iebraucējiem no citām dalībvalstīm, kuru bērni dzīvo ārpus Vācijas.
Draugiem Facebook Twitter Google+