LETA

Pēc čūskas koduma Līgo svētkos pusaudze ārstējas intensīvajā terapijā 0

Pēc čūskas koduma Līgo svētkos 12 gadu veca meitene nogādāta Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā, kur ārstējas joprojām, aģentūru BNS informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību pārstāve Romēna Namniece.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 21
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas

Nelaimes brīdī meitene atradās mežā Salaspils novadā. Pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta ziņām, meitenei kājās bija šorti un arī nepiemēroti apavi. Pēc čūskas koduma meitenei sākās smaga alerģiska reakcija. Viņai konstatēts anafiliktiskais šoks.

“Meitenīte pašreiz atrodas intensīvās terapijas nodaļā un viņas veselības stāvoklis ir stabils. Visticamāk, ka viņu dienas otrajā pusē pārvedīs uz bērnu nodaļu,” skaidroja Namniece.

CITI ŠOBRĪD LASA

Aizvadītajos svētkos šis bija vienīgais gadījums, kad bērnu sakodusi čūska.

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta dati liecina, ka līdz 20.jūnijam čūskas Latvijā sakodušas 13 cilvēku. Pērn visā gadā – no maija līdz jūlijam – NMPD sniedza palīdzību 29 pacientiem, kurus sakodušas čūskas.

NMPD mediķi prognozē, ka šogad kopskaits varētu būt līdzīgs.

NMPD atgādina, ka, pamanot   čūsku, tai nevajag tuvoties, to nevajag aiztikt vai citādi kaitināt.   Čūskas kož tikai tad, ja sajūt draudus vai ja uzkāpj tai virsū, pieskaras, ņem rokās.

Lai izvairītos no   čūskas  koduma, ejot mežā, kājās jāvelk zābaki vai apavi un vilnas zeķes, norādīja NMPD mediķi.   Čūskas   jūt siltumu, un tām nepatīk vibrācija, tādēļ tās pašas cilvēku sajūt un cenšas izvairīties no sastapšanās.

NMPD arī sniedz padomu pa mežu iet smagiem soļiem, stingrāk piesitot kājas pie zemes. Galvenais ‒ pa mežu vai pļavām nestaigāt basām kājām.

Ja iekodusi     čūska, koduma vietā būs sāpes un var redzēt pietūkumu. Smagākos gadījumos pēc odzes kodiena cietušajam būs nopietni sirdsdarbības traucējumi, elpas trūkums, slikta dūša, vemšana, caureja. Pietūkums sakostā ķermeņa vietā izteikti palielināsies, āda kļūs zilgani violeta.  

Ja iekodusi   čūska, jāpieņem sliktākais variants, ka ir iekodusi odze. Tādā gadījumā jāizsauc neatliekamā medicīniskā palīdzība, zvanot pa tālruni 113, jo cietušajam palīdzība jāsaņem pēc iespējas drīzāk un odžu kodums var izraisīt tik smagu alerģisku reakciju, kas var apdraudēt cilvēka veselību un pat dzīvību.

Reklāma
Reklāma

Cietušais jānogulda, jāpalīdz viņam nomierināties. Jācenšas nekustināt un neberzēt sakosto ķermeņa daļu, lai inde tik strauji neizplatītos. Tas ir būtiski, jo kustības paātrina asinsriti, līdz ar to arī indes izplatīšanos.

Ja iespējams, jādod pastiprināti dzert, lai nodrošinātu organismam šķidrumu. Koduma vietai vajadzētu būt augstāk par pārējo ķermeņa daļu, ko var panākt, sakosto roku vai kāju paceļot uz augšu uz kāda paaugstinājuma.

Uz koduma vietas var uzlikt kaut ko aukstu, lai samazinātu niezi un sašaurinātos asinsvadus. Nekādā gadījumā nedrīkst likt žņaugu vai pārsējus, sūkt indi ar muti, griezt vai piededzināt koduma vietu.

Nedrīkst dot nekādus medikamentus, jo nav zināms, kā zāles reaģēs ar čūskas indi.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.