×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
25. maijs, 2012
Drukāt

Pēc deputātu kautiņa spīkers aicina atlaist Ukrainas parlamentu

ukraine

Reaģējot uz deputātu sarīkoto kautiņu, Ukrainas parlamenta spīkers Volodimirs Ļitvins aicināja atlaist Augstāko Radu.

Ukrainas parlamentā vakar izcēlās nekārtības un kautiņš valdošās partijas un opozīcijas likumdevēju starpā, deputātiem nespējot vienoties par ieceri paplašināt krievu valodas lietojumu tiesās un slimnīcās valsts austrumu reģionos, kam ir tuvas saites ar Maskavu. Pēc nekārtībām slimnīcā tika nogādāts viens likumdevējs.

Kārtējās parlamenta vēlēšanas Ukrainā paredzētas oktobra beigās. Kā skaidroja Ļitvins, neglītais kautiņš apliecina, ka deputāti vairs nespēj sastrādāties, tādēļ parlaments būtu jāatlaiž. “Pēc vakardienas notikumiem iespējams secināt tikai vienu – Augstākā Rada un Ukrainas parlamentārisms ir pilnībā izpostīts,” atzina parlamenta spīkers.

Piektdien parlamenta darbs ir traucēts, jo pret krievu valodas ietekmes palielināšanu noskaņotie deputāti bloķējuši piekļuvi Radas tribīnei. Ļitvins arī atklāja, ka likumdevēji noraidījuši viņa aicinājumu pirms parlamenta sēdes sākuma apspriest ārkārtas parlamenta vēlēšanu rīkošanas iespējamību.

Ukrainas austrumu daļā galvenokārt dominē krievu valoda, un šim reģionam ir ciešas kultūras un politiskās saites ar Krieviju. Savukārt valsts rietumu daļā lielāka loma ir ukraiņu valodai. Prezidents Viktors Janukovičs solījis piešķirt krievu valodai otras valsts valodas statusu, taču pret to kategoriski iebilst prorietumnieciski noskaņotie politiskie spēki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+