×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
20. februāris, 2016
Drukāt

Pēc diviem braucieniem Melbārža četrinieks septītais, Ķibermaņa 11. vietā

EPAEPA

Latvijas bobslejista Oskara Melbārža četrinieku ekipāža Austrijas trasē Īglsā notiekošajā pasaules čempionātā pēc pirmās dienas ieņem septīto vietu.
Līderis pēc pirmās dienas ir vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš pirmajā braucienā uzstādīja jaunu trases rekordu. Otro vietu ieņem viņa tautietis Niko Valters, kurš līderim zaudē 0,27 sekundes, bet vēl sekundes simtdaļu lēnāks ir krieva Aleksandra Kasjanova četrinieks.
Tikmēr 11.vietu ieņem Oskara Ķibermaņa četrinieks, bet 20.pozīcijā 30 sportistu konkurencē atrodas Uģa Žaļima stūrētās kamanas.
Pirmajā braucienā Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu startēja ar 19.numuru un uzrādīja ātrāko starta laiku. Lai gan trases augšdaļā viņi līderim Frīdriham zaudēja dažas sekundes simtdaļas, tomēr finišā latvieši no Vācijas ekipāžas atpalika par 0,31 sekundi, kas viņiem deva devīto vietu.
Otrais brauciens sportistus neaplaimoja ar labvēlīgiem laikapstākļiem, jo pastiprināti sniga. Otrajā braucienā Melbārdis uzrādīja trešo ātrāko laiku, kas viņam ļāva pakāpties uz septīto pozīciju, Frīdriham zaudējot 0,41 sekundi, bet pirmais trijnieks tagad ir 0,13 sekunžu attālumā.
Tikmēr Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Vairi Leibomu pirmajā braucienā startēja kā desmitie, finišā Frīdriham zaudējot 0,46 sekundes un ieņemot 11.pozīciju. Otrajā braucienā latvieši uzstādīja desmito ātrāko laiku, saglabājot 11.vietu un līderim zaudējot 0,76 sekundes.
Savukārt Žaļims, kura pilotētās kamanas iestūma arī Raivis Zīrups, Helvijs Lūsis un Intars Dambis, pirmajā braucienā startēja ar 16.numuru, finišā no Frīdriha atpaliekot par 0,79 sekundēm, kas viņiem deva 19.vietu. Otrajā braucienā Žaļims uzrādīja 19.ātrāko laiku, atkāpjoties uz 20.vietu.
Medaļas šajā pasaules čempionātā divniekiem tiks sadalītas svētdien, kad norisināsies trešais un ceturtais brauciens.
Kā zināms, šajā sacensībās Latvijas bobslejistiem nākas iztikt bez izlases galvenā trenera Sanda Prūša klātbūtnes, jo viņš ceturtdien salauza labās kājas potīti. Latvijas izlases vadību uzņēmušies Olafs Kļaviņš un Jānis Ozols. Tāpat Prūsis nevarēs klātienē noraudzīties pēc nedēļas Kēnigsē gaidāmo Pasaules kausa sezonas noslēdzošo posmu.
Pērn Vācijas trasē Vinterbergā Melbārdis četriniekos izcīnīja bronzas medaļu, bet Ķibermanis ieņēma 15.vietu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+