Ekonomika
Bizness

Nav izslēgts, ka “Mildronāta” aizliegums ir politisks pasūtījums, pauž uzņēmuma pārstāvis1

Foto – LETA

Nevar izslēgt, ka Latvijas farmācijas uzņēmuma “Grindeks” ražotā medikamenta “Mildronāts” aizliegšana ir politisks pasūtījums, intervijā aģentūrai LETA izteicās “Grindeks” pārstāvniecības Krievijā Mārketinga nodaļas vadītājs Aleksandrs Kondratjevs.

Ņemot vērā, ka sports ir politikas turpinājums, nevar pilnībā izslēgt versiju, kuru izteicis “Grindeks” galvenais akcionārs Kirovs Lipmans, sakot, ka par 100% un 120% ir pārliecināts, ka Krievijas tenisistes Marijas Šarapovas dopinga skandāls ir politisks pasūtījums, viņš norādīja.

Šobrīd “Mildronāta” instrukcijā ir iekļauti norādījumi sportistiem, skaidroja Kondratjevs. “Tomēr neviens nesniegs datus par sportistu lietotāju īpatsvaru. Tam netiek sekots, un kompānija oficiālu informāciju neizplata,” uzsvēra “Grindeks” pārstāvis.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) no Latvijas farmācijas uzņēmuma “Grindeks” nav pieprasījusi dokumentus par medikamentu “Mildronāts” vai tā aktīvo vielu meldoniju, norādīja Kondratjevs.

Dokumentus iesniedza kompānija kopā ar Latvijas Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļu, tomēr šī jautājuma apspriešana nenotika.

Faktu, ka “Grindeks” tīmekļa vietnē “grindeks.lv” ir attēlota tenisa bumbiņa un korti, Kondratjevs skaidroja ar sabiedrisko attiecību kampaņu saistībā ar to, ka šo preparātu ilgstoši ir lietojusi Šarapova.

“Tomēr es neteiktu, ka preparāts ir radīts galvenokārt sportistiem. Tieši pretēji, tas galvenokārt tiek rekomendēts lietošanai pacientiem neiroloģijā un kardioloģijā išēmiskās sirds slimības gadījumā, smadzeņu apasiņošanas traucējumu gadījumos, atjaunošanās gadījumos pēc insulta. Tas ir tā galvenais uzdevums,” sacīja uzņēmuma pārstāvis.

Saistītie raksti

2014.gada beigās “Mildronāta” 250 miligramu preparāts tika reģistrēts kā bezrecepšu. “Mēs drīzāk rēķinājāmies, ka preparātu izmantos plašs lietotāju loks fiziskās un garīgās pārpūles laikā. Sportisti ir nenozīmīga klientu daļa,” viņš skaidroja.

No kopējā saražotā “Mildronāta” apjoma Krievijā tiek pārdoti 40% līdz 50%.

Krievija ir “Grindeks” galvenais noieta tirgus, kur uzņēmums realizē apmēram 19% apgrozījuma. Eksports uz Krieviju tiek veikts tieši no Latvijas, Igaunijas un Slovākijas, kur atrodas viena “Grindeks” rūpnīca.
“Mildronātu” ampulās ražo arī Krievijas pilsētā Ufā.

LA.lv
LE
LETA
Ekonomika
“Esmu dzirdējis par trim pretendentiem.” Izskan versijas par investoriem, kas interesējas par “Olainfarm”
11 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Noskaidrots, kas ieviesīs un uzturēs vienoto datu vidi “Rail Baltica” dzelzceļa līnijai
12 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Ekonomika
Par miljonāru dēvētais Kesenfelds dibinājis jaunu uzņēmumu
13 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 4 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
6 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
6 stundas