×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
3. septembris, 2014
Drukāt

Pēc DP ieteikuma Rīgā aizliedz “GVD Baltija” pieteiktās sapulces (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Pamatojoties uz Drošības policijas (DP) sniegtajām rekomendācijām, Rīgas pilsētas izpilddirektors Juris Radzevičs trešdien aizliedza visus biedrības “GVD Baltija” plānotos pasākumus.

Biedrība “GVD Baltija” pašvaldībā bija pieteikusi sapulces vairākās Rīgas vietās laikā no 30. augusta līdz 15. septembrim. Jau šodien pašvaldība sagatavos un nosūtīs motivētu atteikumu pasākumu pieteicējiem, informē Rīgas domē.

DP trešdien rosināja Rīgas domes vadību pieņemt lēmumu par biedrības “GVD Baltija” pieteiktās sapulces aizliegšanu. Šāds ieteikums izteikts, ņemot vērā potenciālos riskus valsts konstitucionālajai iekārtai un sabiedrības drošības interesēm. Tā kā DP sniegtajai atbildei Rīgas domei ir ierobežotas pieejamības statuss, DP plašāku informāciju nesniedza.

Jau vēstīts, ka DP ir uzsākusi pārbaudi saistībā ar biedrības “GVD Baltija” aktīvistu rīkoto ziedojumu vākšanu. Aktīvisti apgalvo, ka ziedojumi tiekot vākti Austrumukrainas mierīgajiem iedzīvotājiem, tomēr drošības iestādēm ir aizdomas, ka ziedojumi paredzēti teroristu atbalstam.

“Pārbaude uzsākta saistībā ar aizdomām, ka šīs organizācijas deklarētais mērķis – vākt ziedojumus Ukrainas konfliktā cietušajiem civiliedzīvotājiem – neatbilst tās patiesajām darbībām, kas, iespējams, ir vērstas uz atbalsta sniegšanu nelikumīgiem bruņotiem kaujinieku grupējumiem, kas militāri vēršas pret Ukrainas teritoriālo integritāti. Pamatojoties uz pārbaudes ietvaros iegūtajām ziņām, tiks izlemts jautājums par turpmākajiem pasākumiem,” iepriekš norādīja Iekšlietu ministra padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Daiga Holma.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kad pieteica pasākumus un kad jau ārdījās pa Rīgu DP skaidroja, ka šos nedrīkst apturēt, neesot tādas varas, ne likuma. Sabiedrības spiediena rezultātā, kad viss jau bija noticis, aizliedza. Izvedīšot pārrunas ar līdzekļu vācējiem teroristiem. Tāds tas SC, kas nedrīkstētu darboties Latvijas valstī, tāda tā mūsu (vai mūsu?) DP. Un kāda tā mūsu valdība, kas neinteresējās par DP darbību nevietā un bezdarbību valsts apdraudējuma gadījumos?

  2. Malači!!! Tā turēt! Nē,nelojāliem tautiešiem un separatistu atbalstītājiem Ukrainā.Beidzot.

Draugiem Facebook Twitter Google+