×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
23. marts, 2016
Drukāt

Pēc dramatiskas pakaļdzīšanās Ķengaragā aizturēti divi kredītkaršu viltotāji (1)

Valsts policijas fotoValsts policijas foto

Ķengaragā pēc pakaļdzīšanās ar drosmīga vietējā iedzīvotāja palīdzību aizturēti divi iereibuši vīrieši ar 57 viltotām kredītkartēm, LA.lv uzzināja Vasts policijā.

Šā gada 18.martā ar ENAP sazinājās vairākas komercbankas, ziņojot, ka novērojuši aizdomīgas aktivitātes Rīgas bankomātos. Banku drošības dienesti pauda aizdomas, ka Rīgā parādījušās personas, kas mēģina iegūt naudu ar viltotām kredītkartēm. Pāris bankomātos aizdomīgajām personām naudu jau bija izdevies iegūt, informēja VP pārstāvis Toms Sadovskis.

Sākotnējā informācija bija ļoti skopa, un nebija zināma ļaundaru identitāte, taču, analizējot banku sniegtos datus un operatīvā ceļā iegūto informāciju, ENAP darbinieki izskaitļoja, kurus bankomātus ļaundari varētu būt ieplānojuši izmantot turpmāk. Vēlu vakarā tika ierīkoti slēpņi, un neilgi pēc pusnakts divi meklētie vīrieši tika pieķerti nozieguma vietā pie viena no Ķengaraga bankomātiem.

19. marta naktī Valsts policijas (VP) Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes (ENAP) darbinieki aizdomās par viltotu kredītkaršu izmantošanu aizturēja divus vīriešus – Latvijas un Krievijas pilsoņus. Sadovskis stāsta, ka aizturēšanas laikā abi mēģināja bēgt no policijas un bija alkohola reibumā.

Ieraugot policistus, vīrieši ielēca viņu automašīnā un mēģināja bēgt ar transportlīdzekli, bet policisti sāka pakaļdzīšanos. Pēc neilgas pakaļdzīšanās bēgošais auto nobrauca no ceļa un ietriecās kokā, taču abi vīrieši turpināja bēgt kājām, skrienot pa Ķengaraga dzīvojamo ēku iekšpagalmiem.

Bēgšanu pamanīja kāds drosmīgs Ķengaraga iedzīvotājs, kurš vienu no bēgošajiem vīriešiem notvēra un nodeva policistiem. Otru vīrieti aizturēja Valsts policijas darbinieki. Viens no aizturētajiem bija 1987.gadā dzimis Krievijas pilsonis, bet otrs aizturētais – 1988. gadā dzimis Latvijas valstspiederīgais.

Viņu automašīnā ENAP darbinieki atrada arī nozieguma rīkus – 57 kredītkartes, ierīci karšu lasīšanai un rakstīšanai, kā arī portatīvo datoru, kas, visticamāk, izmantots noziegumu īstenošanā, pauda Sadovskis.

Pašlaik zināms, ka vīrieši paspējuši izņemt naudu trijos bankomātos, nodarot aptuveni tūkstoš eiro lielus zaudējumus, taču likuma sargiem ir aizdomas, ka viņi bija plānojuši šādā veidā iegūt aptuveni 20 000 eiro.

Pret abiem aizdomās turētajiem uzsākts kriminālprocess. Krimināllikumā par šādiem noziegumiem maksimālais sods ir desmit gadus ilga brīvības atņemšana. Krievijas pilsonim, kurš bija pie auto stūres, būs jāatbild arī par braukšanu reibumā, jo viņa izelpā tika konstatētas 1,3 promiles alkohola, kā arī abiem būs jāatbild par bēgšanu no policijas. Abiem vīriešiem kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums.

Policija izsaka pateicību drosmīgajam Ķengaraga iedzīvotājam, kurš palīdzēja aizturēt vienu no aizdomās turētajiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. “Ieraugot policistus, vīrieši ielēca viņu automašīnā un mēģināja bēgt ar transportlīdzekli, bet policisti sāka pakaļdzīšanos. Pēc neilgas pakaļdzīšanās bēgošais auto nobrauca no ceļa un ietriecās kokā, taču abi vīrieši turpināja bēgt kājām, skrienot pa Ķengaraga dzīvojamo ēku iekšpagalmiem.”

    Kas raksta šādus mermelējumus? Vai tiešām tie ir žurnālisti, kuru darba rīks ir valoda?

Draugiem Facebook Twitter Google+