×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. septembris, 2015
Drukāt

Pēc “dzejoļa skandāla” Ušakovs uzdod pārbaudīt mācību materiālus Rīgas skolās (6)

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Pēc incidenta Āgenskalna Valsts ģimnāzijā, kad skolotājai Ivetai Ratinīkai tika izteikts neoficiāls aizrādījums par Agneses Krivades dzejoļa analīzi stundas laikā, Rīgas mērs Nils Ušakovs uzdevis Izglītības, kultūras un sporta departamentam pārbaudīt, kādi mācību materiāli tiek izmantoti Rīgas skolās, LA.lv uzzināja Rīgas domē.

Ušakovs vēlas zināt, kādi mācību materiāli tiek izmantoti Rīgas skolās, vai tie atbilst normatīviem un to lietošana ir saskaņota ar Izglītības ministriju.

“Šāda rīkojuma pamatā ir incidents vienā no Rīgas skolām, kad skolotāja mācību stundā uzdevusi analizēt dzejoli, kas satur rupjus lamuvārdus. Šis gadījums izraisījis bērnu vecāku protestus, un skolotājai izteikts rājiens,” norāda RD Sabiedrisko attiecību nodaļa.

“Uzskatu, ka dzejnieks literārai pašizteiksmei var izmantot jebkādas metodes. Taču tas nenozīmē, ka jebkuru dzejas darbu jāuzdod analizēt bērniem mācību stundā,” saka Ušakovs. “Nenoliegšu, arī es pats dažkārt esmu lietojis nenormatīvu leksiku, risinot saimnieciskus jautājumus, jo citādi rodas sajūta, ka teiktais netiek saprasts. Taču rupjībām un lamuvārdiem nav vietas skolas klasē.”

Jāpiebilst, ka tieši Nila Ušakova partijas biedrene, Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko (S) bija iniciatore šovasar Saeimā apstiprinātajiem grozījumiem Izglītības likumā, nosakot, ka izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kas atbilst Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Šovakar “Kultūršokā” raidījuma vadītāja, dedzīgi aizstāvēdama superprogresīvo pedagoģi Ratinīku, pat izrādīdama milzīgu izbrīnu, kāpēc Latvijas pedagogu saime līdz šim nav sarīkojusi streiku, vismaz tūkstošiem protestētāju lielu demonstrāciju Ratinīkas atbalstam, kautrējās nolasīt ģeniālo Krivades dzeju ar krievu trīsstāvīgajiem iespraudumiem visiem TV skatītājiem? Ja jau dzeja ir šedevrs, kurš obligāti jāceļ priekšā 15 gadīgajiem skolēniem pilnā apjomā ar visiem necenzētajiem vārdiem, kāpēc tāda kautrība no “Kultūršoka” puses attiecībā pret pieaugušiem klausītājiem?
    Šī ir pirmā reize, kad Ušakovam patiešām var piekrist.

  2. Ratinīka droši vien analīzei pirms tam bija piedāvājusi 56 dzejoļus, pēc tam piedāvās 78, bet uzmanību piesaistījis tikai 1 vārds, pie tam – aizskāris kāda tikumību. Vai nav pārāk netikumīgs šis skats uz 1 vārdu?

  3. Kas ar viņš nebūtu, Ušakovs vai pats Putins, ja dara derīgu darbu, tad tikai “paldies”.

  4. Kopš kura laika šamais ir Izglītības ministrs? Parodija, ne Rīgas mērs…

Draugiem Facebook Twitter Google+