×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
17. decembris, 2012
Drukāt

Pēc EK iniciatīvas tapusi jauna augstskolu reitinga sistēma

Foto - LETAFoto - LETA

500 augstskolas no visas pasaules iesaistīsies jaunā starptautiskā augstskolu reitinga sistēmā, kuru ierosinājusi izveidot Eiropas Komisija (EK), aģentūru LETA informēja EK pārstāvniecības Latvijas Preses un informācijas nodaļā.

Jaunā reitinga sistēma “U-Multirank” atšķirsies no līdzšinējām, jo klasificēs augstskolas pēc dažādākiem darbības rādītājiem un tās mērķis būs sniegt objektīvākus, lietotājiem ērti izmantojamus norādījumus par to, ko augstskolas piedāvā.

Jaunajā augstskolu reitinga sistēmā augstākās izglītības iestādes tiks atsevišķi klasificētas piecās jomās – reputācija pētniecības jomā, mācīšanās un mācīšanas kvalitāte, starptautiskā ievirze, panākumi zināšanu pārnesē un reģionālā iesaiste.

Augstskolas tiek aicinātas pieteikties dalībai jaunajā reitinga sistēmā 2013.gada pirmajā pusē, un pirmie rezultāti gaidāmi jau 2014.gada sākumā.

Lai nodrošinātu objektivitāti, kvalitāti un pārbaudes, EK reitinga izveidei izvēlējusies neatkarīgu konsorciju. Iniciatīvas īstenošanu vadīs Augstākās izglītības centrs Vācijā un Augstākās izglītības politikas studiju centrs Nīderlandē.

Sistēma “U-Multirank” oficiāli tiks atklāta vērienīgā konferencē, kas nākamā gada 30.janvārī un 31.janvārī Eiropas Savienības Īrijas prezidentūras pārraudzībā tiks rīkota Dublinā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+