Mobilā versija
+4.2°C
Vitauts, Smuidra, Smuidris
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
27. marts, 2015
Drukāt

Pēc “Germanwings” katastrofas “airBaltic” ievieš stingrākas prasības pilotiem

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas nacionālā aviokompānija “airBaltic”, sekojot līdzi Vācijas nacionālās aviokompānijas “Lufthansa” zemo cenu meitasuzņēmuma “Germanwings” lidmašīnas katastrofas notikumiem, nolēmusi, ka turpmāk lidojuma laikā lidmašīnas pilota kabīnē visu laiku būs jāatrodas diviem cilvēkiem, pastāstīja lidsabiedrības korporatīvo komunikāciju viceprezidents Jānis Vanags.

Viņš uzsvēra, ka lidojumu drošība ir kompānijas prioritāte. “Rūpīgi sekojot līdzi “Germanwings” lidmašīnas katastrofas notikumiem, “airBaltic” ir viena no pirmajām aviokompānijām pasaulē, kas ceturtdien [26.martā] pieņēma lēmumu, ka turpmāk lidojuma laikā lidmašīnas pilota kabīnē visu laiku atradīsies divi cilvēki. Tas nozīmē, ja kādam no pilotiem nepieciešams iziet no pilota kabīnes, tad viņa vietā uz kabīni dosies viens no apkalpes pārstāvjiem, nodrošinot, ka pilota kabīnē ir divi cilvēki,” skaidroja Vanags.

Pēc viņa sacītā, kompānija šobrīd veic visas nepieciešamās darbības, lai formāli šo lēmumu ieviestu tuvāko stundu laikā.

Jau ziņots, ka Francijas prokuratūra 26.martā paziņoja, ka šonedēļ Francijas Alpos avarējušās “Germanwings” lidmašīnas katastrofu tīši izraisījis tās otrais pilots.

Aviokatastrofā bojā gāja 144 pasažieru un seši apkalpes locekļi.

“airBaltic” nodrošina tiešos lidojumus no Rīgas uz aptuveni 60 galamērķiem. Kompānijas lielākā īpašniece ir Latvijas valsts ar 99,8% akciju.

Pievienot komentāru

Rīgā restaurēta baznīca, muzeji un tapis Saieta namsRaiņa dzīvokli atjauno pēc fotoattēliem un filmētiem materiāliem
Lauksaimniekiem valsts subsīdijās šogad būs pieejami 8,7 miljoni eiroLauksaimniekiem valsts budžeta programmā "Valsts atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai" šogad būs pieejami 8 723 490 eiro, paredz noteikumi "Par valsts atbalstu lauksaimniecībai", kurus plānots skatīt nākamajā valdības sēdē 21. februārī.
Dabasgāzes tirgu atvērs pēc diviem mēnešiem. Ar ko jārēķinās patērētājiem? (13)Būs vēl citi bez "Latvijas Gāzes": Šaubu par gāzes tirgus atvēršanu nav
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+