×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. maijs, 2013
Drukāt

Pēc ieilgušas pauzes akreditēti pirmie augstskolu studiju virzieni

LETALETA

Studiju akreditācijas komisija ir akreditējusi jau pirmos studiju virzienus, aģentūrai LETA apstiprināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Vakar notikušajā sēdē akreditēts Latvijas Lauksaimniecības universitātē īstenotais studiju virziens “Informācijas tehnoloģija, datortehnika, elektronika, telekomunikācijas, datorvadība un datorzinātne” ar četrām studiju programmām, Latvijas Universitātē īstenotais virziens “Sociālā labklājība” ar divām studiju programmām un “Tulkošana” arī ar divām studiju programmām.

Visi šie studiju virzieni augstskolās atzīti par kvalitatīviem un akreditēti uz pilnu termiņu jeb sešiem gadiem.

Savukārt Latvijas Studentu apvienība (LSA) aicina studentus iepazīties ar aktuālo informāciju un pieteikties uz studenta-eksperta vakanci novērtēšanas komisijā, aģentūru LETA informēja LSA sabiedrisko attiecību vadītāja Vita Štrobindere. Informācija par pieteikšanos pieejama LSA mājaslapā.

Jau vēstīts, ka piektdien notikušajā akreditācijas komisijas sēdē tika atsākts augstākās izglītības studiju programmu akreditācijas process, un, lai darbi ritētu pēc iespējas raitāk, Studiju akreditācijas komisijas sēdes turpmāk notiks divas reizes nedēļā.

Komisijas sēdē tika apstiprināti ekspertu kandidāti divu studiju virzienu – “Mehānika un metālapstrāde, siltumenerģētika, siltumtehnika un mašīnzinības” un “Ķīmija, ķīmijas tehnoloģijas un biotehnoģija” – novērtēšanai.

Sēdē tika apstiprināta studiju virzienu novērtēšanas organizatoriskā procesa metodiskā pieeja tiem studiju virzieniem, kas novērtēti Eiropas Sociālā fonda projektā “Augstākās izglītības studiju programmu izvērtēšana un priekšlikumi kvalitātes paaugstināšanai”.

Studiju virzienu akreditācija prioritāri tikšot nodrošināta tajos studiju virzienos, kuros iekļautas licencētās, bet neakreditētās studiju programmas. Saskaņā ar 9.maijā Saeimā pieņemto grozījumu Augstskolu likumā visu studiju virzienu akreditācija jāpabeidz līdz 30.jūnijam. Kopumā līdz 30.jūnijam nepieciešams nodrošināt 886 studiju programmu akreditāciju 260 studiju virzienos.

Komisija apstiprināja arī turpmāko darba grafiku – akreditācijas komisija uz sēdēm pulcēsies divas reizes nedēļā – trešdienās un piektdienās.

Tāpat vēstīts, ka akreditācijas procesa un komisijas sēžu darba organizāciju veiks Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta sastāvā esošais Akreditācijas komisijas sekretariāts. Akreditācijas komisijas sekretariāta vadītājs ir Vladimirs Pustovalovs.

Studiju Akreditācijas komisijas sekretariāta sagatavotos lēmumu projektus par studiju virzienu akreditāciju apstiprinās Studiju akreditācijas komisija. Tajā darbojas pārstāvji no IZM, Latvijas Zinātnes padomes, Latvijas Koledžu asociācijas, Latvijas Darba devēju konfederācijas, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības, Latvijas Studentu apvienības, Rektoru padomes, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras, Kultūras ministrijas, Veselības ministrijas un Zemkopības ministrijas. Studiju akreditācijas komisijas vadītāja ir IZM Augstākās izglītības, zinātnes un inovāciju departamenta direktora vietniece Inese Stūre, bet komisijas priekšsēdētājas vietnieks – Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes loceklis Andris Vanags.

IZM pati šogad veiks studiju virzienu, kā arī augstskolu un koledžu akreditācijas organizēšanu, – to paredz 25.aprīlī valdības ārkārtas sēdē apstiprinātie grozījumi Ministru kabineta (MK) noteikumos par augstskolu, koledžu un studiju virzienu akreditāciju. Grozījumu mērķis bija nodrošināt iespēju, ka studiju virzienu, augstskolu un koledžu akreditācijas organizēšanu var veikt IZM, obligāti neslēdzot līgumu ar kādu institūciju, kura piedalījusies konkursā. Noteikumi paredz, ka augstskolu un koledžu studiju virzienu akreditācijas norisi organizē IZM vai tās pilnvarota institūcija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+