×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.9°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
29. oktobris, 2015
Drukāt

Pēc incidenta ar siksnu skolā tēvam piemēro sodu (8)

Foto - Ieva Lūka/LETAFoto - Ieva Lūka/LETA

Pēc incidenta Rīgas 47.vidusskolā, kur kāds tēvs ar siksnu iesita 8.klases skolniecei – savas meitas klasesbiedrenei, Rīgas domes Administratīvās komisijas Bērnu lietu apakškomisija ir izlēmusi vīrietim piemērot sodu, aģentūrai BNS pastāstīja apakškomisija vadītāja vietniece Kristīne Nusberga.

Kāds sods piemērots tēvam, Nusberga neizpauda, jo lietā ir iesaistīta nepilngadīga persona.

Valsts policija protokolu bija noformējusi atbilstoši Administratīvo pārkāpumu kodeksa pantam par fizisku vai emocionālu vardarbību pret bērnu. Valsts policijas pārstāve Diāna Lūkina aģentūrai BNS iepriekš skaidroja, ka par šādu pārkāpumu var izteikt brīdinājumu vai uzlikt naudas sodu līdz 70 eiro.

Jau vēstīts, ka kāds tēvs Rīgas 47.vidusskolā sitis ar siksnu kādu astotās klases skolnieci, kura esot viņa meitas klasesbiedrene.

Rīgas 47.vidusskolas direktore Ineta Kareļina aģentūrai BNS apstiprināja, ka konflikts ir noticis. Viņa norādīja, ka brīdī, kad tēvs sitis 8.klases meitenei ar siksnu, klases skolotājs esot iestājies pa vidu, bet siksnas metāla gals ir trāpījis meitenei pa muguru. Vēlāk direktores vietniece esot braukusi līdzi cietušajai uz slimnīcu, bet pēc direktores teiktā, miesas bojājumi nav bijuši.

Saistībā ar incidentu Rīgas 47.vidusskolā diviem darbiniekiem piemērots disciplinārsods, iepriekš informēja Izglītības kvalitātes valsts dienests.

Disciplinārsodus saņēmusi skolas dežurante un fizikas skolotājs. Soda mērus skolas vadība neatklāj. Atbilstoši Darba likumam darbiniekiem var izteikt piezīmi vai rājienu.

Darbinieki sodīti par to, ka skolā netika nodrošinātas izglītojamo tiesības uz dzīvībai un veselībai drošiem apstākļiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Pievienojos tiem rakstītājiem, kuri nosoda meiteni.Skaidrs, ka sodu pelnījusi viņa.

 2. 70 eiro naudas sodu vajadzēja uzlikt tai NELIETEI .. par mēles palaišanu!?? ..!!! Tētis darīja ĻOTI pareizi, tikai vieta VARĒJA BŪT CITA…Papildus sodu par brutalitāti pret svešu, pieaugušu cilvēku!?? Tā viņa var runāt ar savu tēvu!

 3. Toskuki pamatigi vajadzeja novicot ar ZAGARU BUNTI ,riebjas skatieties ka vinas UZVEDAS ka kaut kadas slampas .

 4. Atbalstu,ka bērnu visatļautībai nav robežu.Kāds sods klases skolēniem par pagrūšanu,apsaukāšanu…?!?
  Tā skolās ir problēma par kuru klusē ……

 5. Te jau sods nepalīdzēs, tikai uz brītiņu tēvu piebremzēs. Galvenais ir viņa paša meita, kurai ar ,,tētiņa gādību” sabojāta dzīve. Vardarbība ģimenē nav reta parādība un reizēm tās izpausmes liekas nesaprotamas. Smags gadījums! Tas taču nebija pirmais? Varbūt te ,,ož’pēc psihiatrijas?

 6. Te nu atkal ir skaidri redzams, ka bērniem ir TIESĪBAS ieņirgt, pienākumu un atbildības par savas rīcības sekām nav pilnīgi nekādu!
  Skolas dežurantes parasti ir kundzes pensijas gados vai tuvu tam. Interesanti, kā tieši viņai būtu vajadzējis rīkoties, lai nodrošinātu izglītojamo TIESĪBAS uz dzīvībai un veselībai drošiem apstākļiem?! Kā tas izglītojamais pats ar savu rīcību ir sev tādus apstākļus radījis? Tāpat vien aiz neko darīt ar siksnu tēvs uz skolu taču negāja!!!

 7. Kāds sods pielietots meitenei, kas droši vien arī vainīga pie incidenta. Vardarbību neatbalstu, bet neticu, ka vīrietis būtu atnācis vienkārši uz skolu un iesitis. Bērnu visatļautībai jau sen nav robežu.

Draugiem Facebook Twitter Google+