×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. februāris, 2014
Drukāt

Pēc indeksācijas pensijas un pabalsti pieaugs par 4,12 līdz 15,68 eiro (8)

Foto - Stock.xchngFoto - Stock.xchng

Indeksācijas rezultātā dažādas pensijas, pabalsti un atlīdzības pieaugs par 4,12 līdz 15,68 eiro, liecina Labklājības ministrijas (LM) aprēķini.

Šā gada rudenī plānotā pensiju indeksācija skars ne tikai vecuma vai izdienas pensijas saņēmējus, bet arī invaliditātes un apgādnieka zaudējuma pensijas, apbedīšanas pabalsta, darbaspēju zaudējuma atlīdzības un atlīdzības par apgādnieka zaudējumu saņēmējus.

Indeksācijas izmaksas tiek lēstas 11 856 853 eiro apmērā, no kā valsts budžetā ir paredzēti 10 231 391 eiro, tādējādi papildus nepieciešami vēl 1 625 462 eiro.

Ņemot vērā datus par patēriņa cenu indeksu, kā arī Finanšu ministrijas (FM) prognozes par tā lielumu līdz 2016.gadam un FM prognozes par nodarbinātības tendencēm, tiek plānots, ka minētās pensijas, pabalsti un atlīdzības tiks pārskatītas, piemērojot indeksu 1,03. Pērn indeksācijai tika piemērots koeficients 1,04.

LM aprēķini liecina, ka vismazāk pieaugs apgādnieka zaudējuma pensija – par vidēji 4,12 eiro, savukārt lielākais pielikums tiek prognozēts pabalstam laulātā nāves gadījumā – vidēji 15,68 eiro un apbedīšanas pabalstam – 13,39 eiro.

Vecuma pensija pieaugs par vidēji 7,26 eiro, izdienas pensija, kuru izmaksā no valsts sociālās apdrošināšanas budžeta, – par 7,25 eiro, bet izdienas pensija, kuru izmaksā no valsts pamatbudžeta, – par 8,30 eiro.

Pielikums invaliditātes pensijai tiek plānots vidēji 4,68 eiro apmērā, atlīdzībai par apgādnieka zaudējumu – 5,11 eiro, bet atlīdzībai par darbaspēka zaudējumu – 6,33 eiro.

Plānots, ka pensiju indeksācija skars aptuveni 471 933 vecuma pensijas saņēmējus, 10 300 izdienas pensijas, 70 076 invaliditātes pensijas un 18 997 apgādnieka zaudējuma pensijas saņēmējus. Tāpat arī 84 apdrošināšanas atlīdzības par apgādnieka zaudējumu saņēmējus, 6907 darbaspēju zaudējuma atlīdzības un 2000 apbedīšanas pabalsta saņēmējus.

Kā ziņots, pensiju indeksācija šogad plānota 1.oktobrī. LM izstrādātie grozījumi likumā “Par valsts pensijām” paredz, ka šogad visām pensijām tiks indeksēta vienāda daļa – 285 eiro. Savukārt indeksācijā tiks ņemts vēra patēriņa cenu indekss un 25% no apdrošināšanas iemaksu algas reālā pieauguma procentiem.

Grozījumi likumā “Par valsts pensijām” vēl jāapstiprina valdībā un jāpieņem Saeimā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Mana pensija ir 500 EUR. Cik man pieliks?

 2. Riebīgais Nezinītim. Atbildēt

  Visām pensijām jāpiemēro vienāds koeficents. Citādi mazāk situētais apsteidz labāk situēto. Es runāju par godīgi nopelnītām pensijām.

 3. Būtu palielinājums kā agrāk- latos; -vismaz medikamentus varētu vairāk nopirkt. Tagad- valdība var pievilkt ķeksīti paveiktajam, bet vienkāršajam cilvēkam – ČIKS vien sanāk… Pacieties, debesīs labāk būs….., ja tiksi !!! ???

 4. Bet tiem būtu jāpieaug vismaz sākot ar šiem 15,68 eiro! Budžets taču ietaupīts tika galvenokārt uz sociālā budžeta rēķina! Kur ir citiem mērķiem novirzītais miljards ar uzkrātajiem procentiem? Kur paliek pensionāru uzkrātais pensijas kapitāls,pensionāram,nomirstot? Kur paliek IIN,kas iekasēts no strādājošo pensionāru algas pirmā lata? Starpība,kas veidojas no iztikas minimuma un pemsijas neapliekamā minimuma? Nauda,kas ietaupīta,saglabājot pat minumālo pensiju 90 gadu līmenī?

 5. Pērn indeksācijai tika piemērots koeficients 1,04.???

  Kaut kā neatceros ka pērn būti indeksēta pensija.Bet kā ar kompensāciju par visu šo gadu nozagto indeksicāciju?

 6. Kāpēc mazajām pensijām nepiemēro lielāku koeficientu? Pirms krīzes tā bija.

 7. Par cik pieaugs dzīves dārdzība? Par 15-50 euro uz katru pensionāru?

 8. ar jauno gadu teica ka paaugstinas cernobiliesiem pabalstu. kur palika.

Draugiem Facebook Twitter Google+