×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. marts, 2012
Drukāt

Pēc Irākas kara sākuma pašnāvību skaits ASV armijā pieaudzis par 80%

iraka5

Pēc ASV iebrukuma Irākā pašnāvību skaits Savienoto Valstu armijā pieaudzis par 80 procentiem, liecina britu medicīnas žurnālā “Injury Prevention” publiskots pētījums.

Laika posmā no 1977. līdz 2003. gadam pašnāvību skaitam bija tendence samazināties, bet, sākot ar 2004. gadu, pašnāvību skaits arvien pieaudzis, liecina armijas mediķu pētījums. 2008. gadā pašnāvību izdarīja 140 militārpersonas, kas ir par 80 procentiem vairāk nekā 2004. gadā un ievērojami vairāk nekā pašnāvību skaits civilajā sabiedrībā. “Šis pieaugums, kāds nav pieredzēts vairāk nekā 30 gadus, liecina, ka 30 procenti pašnāvību, kas notikušas 2008. gadā, varētu būt saistītas ar notikumiem pēc 2003. gada” iebrukuma Irākā, kā arī ilgstošo Afganistānas karu, secināts pētījumā.

Vairums pašnāvnieku bijuši gados jauni baltie vīrieši ar zemu armijas dienesta pakāpi, kas, iespējams, jau agrāk cietuši no depresijas vai garīga rakstura traucējumiem. Attiecīgi pieaudzis arī speciālistu sniegto konsultāciju skaits saistībā ar garīgās veselības traucējumiem, kā arī hospitalizēšanas skaits šādos gadījumos. Proti, kopš 2003. gada šie rādītāji gandrīz dubultojušies. “2008. gada rādītāji liecina, ka vismaz katram piektajam no visiem aktīvā dienesta karavīriem bijusi ambulatoriska vizīte saistībā ar garīgās veselības traucējumiem,” norādīts pētījumā. 2008. gadā gandrīz trešdaļu no visām pašnāvībām izdarīja karavīri, kuri nekad nav nosūtīti uz kaujas lauku, kas norāda uz nepieciešamību nodrošināt speciālistu konsultācijas jaunajiem karavīriem, kuriem jācīnās ar pirmskaujas stresu, secināts pētījumā.

Pētījumā, ko veica ASV Armijas sabiedrības veselības komandas speciālisti, izmantota informācija no datu reģistra “Army Behavioral Integrated Data Environment”, kur apkopoti vairāki armijas resursi, tostarp ziņas par medicīniskām konsultācijām, diagnozēm un ārstēšanu. Pētījumā sīki izanalizēti 2007. un 2008. gada dati, kas salīdzināti ar iepriekšējo gadu rādītājiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+