×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
28. decembris, 2017
Drukāt

Pēc Jaunā gada Baltijas valstīs gaidāma ievērojama degvielas cenu starpība (18)

Foto-LETAFoto-LETA

Īstenojot jauno nodokļu reformu, no nākamā gada 1. janvāra 95E markas benzīna akcīzes nodoklis pieaugs par 4 eiro centiem litrā, savukārt dīzeļdegvielai – par 3,1 eiro centu litrā. Taču tas nebūt nav viss – tā kā akcīzes nodoklis tiek aplikts ar pievienotās vērtības nodokli (PVN), tad gala patērētājam benzīna cenas pieaugums sagaidāms 4,8 eiro centu apmērā par 1 litru un dīzeļdegvielai par 3,8 eiro centiem litrā, portālam la.lv pavēstīja degvielas tirgotāja AS “VIRŠI-A” Pārdošanas daļas vadītājs Arnis Andrianovs.

Arī kaimiņvalsts Igaunija no 1. janvāra atkārtoti paaugstinās akcīzes nodokli benzīnam, kas kopā ar PVN sastādīs plus 6,2 eiro centus litrā, savukārt dīzeļdegvielai akcīzes nodoklis mainīts netiks. Turklāt jāņem vērā, ka no 1.janvāra iebraucot Igaunijā būs jāiegādājas vinjete jeb autoceļu lietošanas nodeva tam autotransportam, kā svars pārsniegs 3,5 tonnas. Lietuvā gaidāms tikai neliels akcīzes nodokļa pieaugums dīzeļdegvielai, kas sastādīs 2 eiro centus litrā.

“Šādas nevienmērīgas degvielas akcīzes nodokļa celšanas rezultātā, Baltijas valstu vidū sagaidāmas ievērojamas degvielas cenu starpības, kā rezultātā mēs nonāksim mazāk konkurējošā pozīcijā kā līdz šim,” skaidro A.Andrianovs.

Igaunijā gan sagaidāma krasākā cenu starpība, kur, salīdzinot ar Latviju, benzīna cena kļūs līdz pat 8 eiro centiem dārgāka par litru, savukārt dīzeļdegviela – par vairāk nekā 10 eiro centiem dārgāka par vienu degvielas litru. Tā kā Lietuvā akcīzes nodoklis tiks celts minimāli, tad degvielas cena kaimiņvalstī, atkarībā no degvielas uzpildes staciju ģeogrāfiskā izvietojuma, būs par aptuveni 4 eiro centiem lētāka nekā Latvijā.

“Ir tikai likumsakarīgi, ka līdz ar akcīzes nodokļa kāpumu pieaugs loģistikas izmaksas, kā rezultātā gala patērētājam būs jāsamierinās ar cenu kāpumu arī citās preču un pakalpojumu kategorijās,” piebilst A.Andrianovs.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. …kaimiņvalsts Igaunija…dīzeļdegvielai akcīzes nodoklis mainīts netiks

  (LV) savukārt dīzeļdegvielai – par 3,1 eiro centu litrā +PVN

  Igaunijā gan sagaidāma krasākā cenu starpība, kur, salīdzinot ar Latviju, benzīna cena kļūs līdz pat 8 eiro centiem dārgāka par litru, savukārt dīzeļdegviela – par vairāk nekā 10 eiro centiem dārgāka par vienu degvielas litru.

  Kaut ko nesaprotu no šī raksta! Ja tas nav pārpublicējums, tad autoram par šādu murgojumu nemaksātu ne centa!

 2. Vismaz kāda priecīga ziņa, mēs augam un kļūstam aizvien varenāki,drīz būsim pašā virsotnē(topā). Augot cenām augs arī nacionālais kopprodukts, tas taču tik patīkami, ka es atkal uzturu savu valsti.

 3. ĻOti gribētos zināt kur Tu strādā un cik maksā nodokļos patriots hujevs

 4. manuprat te vienam otram ielaizt lodi piere

 5. Vai kādas latviešu vaimanas! Pēc sēņotāju tautas loģikas sanāk, ka vissliktākā valdība ir Igaunijā. Vaimanātāji! Bet labus ceļus un bendžu par velti gribas, tikai ne nodokļus maksāt! Nu brauks no Valmieras uz Paņevežiem pēc degvielas. Pirms runāt muļķības, skaitīt varbūt vajag iemācīties.

 6. tad mana doma kad no pirma janvara degviela japerk lietuva ir pilnigi pareiza.

 7. Sis pats labakais – tā kā akcīzes nodoklis tiek aplikts ar pievienotās vērtības nodokli. Visus nodoklus aplikt ar PVN un budzets atkal pildas :))))

 8. cukas pie varas

 9. Lietuvā jau tagad dīzeļdegviela atšķiras par apmēram 10 centi litrā. Tagad atšķirība pieaugs – apmēram 12 centi litrā. Viņu cenā jau ir iekļauts ceļa nodoklis. Es regulāri degvielu pērku leišos, jo cena zemāka, un regulāri maksāju viņiem ceļa nodokli … Skumīgi, bet fakts!!!

  • tieši tā.Paņem vēl līdzi tukšo propāna gāzes balonu uz apmaiņu +- 15.00 eur,iebrauc pa ceļam Lidl un pipildi auto degvielas tvertni….. Nedēļas nogale būs izdevusies ar ietaupījumu ģimenes budžetā kā minimums 40%

 10. Vemiens nak visu to dzirdot..

 11. valdībai jau neliešiem neiznāks prēmijām parsūdīgu darbua

 12. Nekas,rullēsim uz leišu pusi pēc soļāra!!!

 13. …kā rezultātā gala patērētājam būs jāsamierinās ar cenu kāpumu arī citās preču un pakalpojumu kategorijās,” piebilst A.Andrianovs…
  Jā , šefiem vajag mājai trešo stāvu pabeigt.

 14. tās ir valdības rūpes par tautu(lasi:savu kabatu)

 15. Nu kur vēl!!!

Draugiem Facebook Twitter Google+