×
Mobilā versija
+10.6°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
1. marts, 2012
Drukāt

Pēc kāda saraksta mobilizēs?

mobilizacija_ad_18

Vakar uz ”Latvijas Avīzes” redakciju zvanīja daži satraukti lasītāji un interesējās, vai tiešām katrs pilngadīgais Latvijas vīrietis var drīzumā sagaidīt mobilizācijas pavēstes.

Aizsardzības ministrijas Militāri publisko attiecību departamenta direktors Airis Rikveilis skaidro, ka satraukumam nav pamata. Pavēstes šā gada maijā saņems 500 no tiem nedaudz vairāk par 3000 rezerves karavīru, kas dienējuši Latvijas armijā, no tās atvaļināti un ir mobilizācijas vecumā (līdz 55 gadiem). Pavēstes nosūtīs pa pastu izlases kārtībā izvēlētām personām uz viņu deklarētām dzīvesvietām.
Minētajām personām pa telefonu, elektroniski vai pa pastu būs jāatbild attiecīgajām bruņoto spēku vienībām. Nevienam nekur nebūs jābrauc un nekas nebūs jādara.

Pavēstes tiek sūtītas, lai saprastu, cik daudz cilvēku ir sasniedzami. Par reālu mobilizāciju un apmācībām pagaidām netiek domāts, un tas neesot arī nepieciešams. Rezerves karavīri skaitās arī tie vairāk nekā 40 000 cilvēku, kas dienējuši Latvijas armijas obligātajā dienestā, bet viņiem pavēstes šoreiz sūtītas netikšot. Tāpat pavēstes nesaņems zemessargi, kas nav rezerves karavīri, bet atsevišķa mūsu valsts bruņoto spēku sastāvdaļa.

Likums nosaka, ka Latvijā bez rezerves karavīriem ir arī rezervisti, kas ir visi vīrieši, Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 55 gadiem (tie ir vairāki simti tūkstošu). Šī sabiedrības daļa tiks apzināta valsts sabiedriskās drošības vai apdraudējumu – ne tikai militāra rakstura, bet arī, piemēram, stihisku nelaimju, civilu katastrofu – gadījumos. Sievietes rezervistos var pieteikties brīvprātīgi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+