×
Mobilā versija
+13.4°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Pēc karstām debatēm atbalsta ZZS priekšlikumu par eirokomisāru balsot Saeimai (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Saeimā ceturtdien pēc karstām debatēm tomēr konceptuāli atbalstīti Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputātu iesniegtie grozījumi Saeimas kārtības rullī, kas paredz, ka par Latvijas eirokomisāra kandidātu balso Saeima, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Atbildīgās Saeimas Juridiskās komisijas atbalsts tam nebija, tomēr Saeimas vairākums ceturtdien nobalsoja par. Priekšlikumu iesniegšanas termiņš nākamajam lasījumam ir 5.decembris.

Par nobalsoja 54, pret – 39, bet atturējās viens. Šis bija balsojums, kad par nobalsoja gan “Saskaņas centra” deputāti, gan Nacionālās apvienības pārstāvji.

Tribīnē kāpa “Saskaņas centra” pārstāvis Andrejs Elksniņš, kurš aicināja balsot par. Arī ZZS deputāte Dana Reizniece – Ozola pauda, ka šobrīd neesot regulējuma, kā eirokomisāra amata kandidāti virzāmi, tādēļ nepieciešama skaidra kārtība.

Savukārt Inese Lībiņa – Egnere (RP) norādīja, ka likumprojekts neatbilst Satversmei, tādēļ nav pamata diskusijām par tā atbalstīšanu.

Atbalstītais priekšlikums paredz eirokomisāra kandidāta izvirzīšanu pielīdzināt Saeimas Kārtības rullī noteiktajai Saeimas prezidija locekļu, Valsts prezidenta un Valsts kontroliera izvirzīšanas kārtībai. ZZS deputāti pamato, ka patlaban ES komisāru izvirza Ministru prezidents un šī procedūra nav skaidra un caurspīdīga, lielā mērā to nosaka tradīcijas, nevis reglamentēta kārtība.

Šādu priekšlikumu noraidīja gan Juridiskā komisija, gan arī komisijā uzaicinātie eksperti no Ārlietu ministrijas un Ministru prezidenta biroja.

Eiropas Parlamenta vēlēšanas notiks 2014.gada pavasarī. Pēc Eiropas Parlamenta ievēlēšanas tiks veidota arī jaunā Eiropas Komisija.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. atkal bus karteja pirksana un pardosana!Latviesu tautai pasai jalemj kas vinus parstaves eiropa!

  2. Puišeļi no Nacionālās apvienības sametīsies kopā kaut vai ar pašu nelabo, lai tikai varētu ieriebt Vienotībai.
    Kamēr latviešu partijas kašķējas, tikmēr SC gavilē….Nožēlojami.

Draugiem Facebook Twitter Google+