×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
26. maijs, 2012
Drukāt

Pēc kārtējā slaktiņa Sīrijas opozīcija pieprasa ANO rīcību

sirija14

Pēc slaktiņa Hulā, kura laikā valdības spēki esot nogalinājuši vismaz 110 cilvēku, Sīrijas opozīcijas izveidotā Nacionālā padome (SNC) pieprasījusi ANO Drošības padomes nekavējošu rīcību.

“Šodien Hulā, ciematā netālu no Himsas, Sīrijas režīma spēki nogalināja vairāk nekā 110 cilvēkus, no kuriem puse ir bērni. Dažus no upuriem trāpīja smagās artilērijas [šāviņi], kamēr citi veselām ģimenēm tika noslaktēti,” teikts paziņojumā, kuru piektdien izplatījis SNC pārstāvis Basma Kodmani.

“Sīrijas Nacionālā padome aicina ANO Drošības padomi sasaukt ārkārtas sēdi, lai izvērtētu situāciju Hulā un noskaidrotu Apvienoto Nāciju atbildību, saskaroties ar šādām masu slepkavībām, deportācijām un piespiedu migrāciju,” uzsver Kodmani.

Tikmēr Londonā bāzētā Sīrijas Cilvēktiesību novērošanas organizācija (SOHR) ziņo, ka Hulā nogalināti vairāk nekā 90 cilvēki, tostarp 25 bērni.

SOHR pārstāvis aģentūrai AFP pavēstīja, ka liels skaits cilvēku šobrīd cenšas pamest Hulu, kā arī Taldau ciematu. Viņš piebilda, ka Himsas provinces iedzīvotāji sagaida jaunus uzbrukumus.

SOHR ir nosodījusi starptautisko sabiedrību, kā arī citas arābu valstis par bezdarbību, paziņojot, ka tās ir “līdzatbildīgas ar Sīrijas režīmu par Hulas slaktiņu”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+