×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. decembris, 2013
Drukāt

Pēc Kažociņa lūguma valdība vēl nelemj par finansējumu traģēdijas komisijai (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Bijušais Satversmes aizsardzības biroja vadītājs Jānis Kažociņš.

Pēc Sabiedriskās komisijas Zolitūdes traģēdijas apstākļu izmeklēšanai vadītāja Jāņa Kažociņa lūguma valdība otrdien vēl nelēma par finansējuma piešķiršanu komisijai, aģentūra BNS uzzināja Ministru kabinetā.

Kažociņš iesniegumā valdībai norādījis, ka komisijas nākamā gada izdevumu tāme vēl jāprecizē, tādēļ par finansējuma piešķiršanu aicināja lemt nākamajā Ministru kabineta sēdē 7.janvārī.

Jau vēstīts, ka komisija četru cilvēku sastāvā aprēķinājusi, ka gada laikā tai vajadzēs 205 tūkstošus eiro, kas sabiedrībā izraisīja lielu ažiotāžu.

Savukārt 8,4 tūkstošus latu plānots novirzīt no Valsts kancelejas līdzekļiem, lai segtu materiāltehniskā nodrošinājuma, transporta, sanāksmju audio un video ierakstu veikšanas un citu vajadzību izdevumus.

Komisijā darbosies arī pārvaldības speciāliste Baiba Rubesa, bijusī Rīgas apgabaltiesas tiesnese Ināra Šteinerte, biedrības “Sabiedrība par atklātību – Delna” padomes priekšsēdētāja Inese Voika.

Komisija izveidota, lai nodrošinātu vispusīgu 21.novembra Zolitūdes traģēdijas apstākļu izvērtēšanu, kad, sabrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki.

Par komisijas uzdevumu izvirzīts izvērtēt Zolitūdes traģēdijas tiešos un netiešos cēloņus, glābšanas darbu un traģēdijas seku likvidēšanas procesu, atbildīgo dienestu un amatpersonu rīcības efektivitāti, kā arī normatīvā regulējuma darbības efektivitāti būvniecības, publisko iepirkumu un civilās aizsardzības jomā saistībā ar Zolitūdes traģēdiju. Sabiedriskā komisija strādās gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Patiešām – kur palikušas Kažokas, Delnas un Providus pamācības par pieticību un caurspīdīgumu?
    Viņi taču vienmēr un visur ir uzmetušies par ekspertiem un visi žurnālisti skatījušies viņiem mutē!

Draugiem Facebook Twitter Google+