×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
27. jūnijs, 2013
Drukāt

Pēc kļūdaina lēmuma aicina rosināt disciplinārlietu pret pazīstamu tiesnesi 
 (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Bauskas rajona tiesas tiesneša Aigara Sniedzīša vismaz neprofesionālā rīcība rosinājusi darbību, kas novērstu līdzīgu gadījumu atkārtošanos nākotnē. Tā vismaz cer iesnieguma par disciplinārlietas rosināšanu pret A. Sniedzīti iesniedzēja Īslīces pagasta SIA “PS Līdums” saimniece Inese Karlova un šā uzņēmuma darbinieki. 


“Latvijas Avīzē” jau stāstījām, ka Bauskas rajona tiesas, kā to atzinis Augstākās tiesas senāts, kļūdainā lēmuma sekas varēja būt Latvijas vadošās graudkopības saimniecības SIA “PS Līdums” maksātnespēja. Bauskas rajona tiesas tiesnesis Aigars Sniedzītis bez pierādījumu izvērtēšanas un izdarot secinājumus, kas neatbilst lietas materiāliem, pērn 22. novembrī secināja – labojumus SIA “PS Līdums” tiesiskās aizsardzības pasākumu (TAP) plānā izdarīt nedrīkst, kas faktiski nozīmētu veiksmīgi darbojošās saimniecības maksātnespēju. Paskaidrošu, ka “PS Līdums” bija saņēmis 95% kreditoru atbalstu veicamajiem labojumiem TAP plānā, kas starp citu paredzēja arī saimniecības 3,8 miljonu latu lielu saistību pret “Swedbank” izslēgšanu no TAP plāna. “PS Līdums” bez kavējumiem kārto visas maksājumu saistības, saimniecība pērn nodokļos samaksāja vairāk nekā 800 000 latu.

“Šī modernā saimniecība varētu būt iekārojama daudziem, kas to vēlas darīt ar apšaubāmiem līdzekļiem,” pērn, vērtējot dažādus ar “PS Līdums” notikušus it kā nejaušus pārpratumus, secināja biedrības “Zemnieku saeima” valdes locekle Maira Dzelzkalēja.

Aizvadītajā nedēļā SIA “PS Līdums” īpašniece Inese Karlova Bauskas rajona tiesā vērsās ar iesniegumu par disciplinārlietas ierosināšanu pret A. Sniedzīti.

“Mēs noteikti nevēlamies kaut kā atriebties tiesnesim Sniedzītim par neprofesionālajiem lēmumiem, ilgajiem tiesas procesiem un kolektīvam radītajiem pārdzīvojumiem, tomēr, iekšējās pārliecības vadīti, izšķīrāmies par aicinājumu Bauskas rajona tiesai rosināt disciplinārlietu pret tiesnesi,” teic I. Karlova.

Bauskas rajona tiesas priekšsēdētāja Iveta Andžāne vakar solīja, ka lēmums par disciplinārlietas ierosināšanu vai neierosināšanu būšot līdz 15. jūlijam.

Tiesnesi A. Sniedzīti paši Temīdas kalpi uzskata par vienu no labākajiem amata pratējiem – vai gan citādi viņš būtu ievēlēts Tieslietu padomē, kur pārstāvēti vien 15 zinīgākie nozares eksperti un kas veido un uzrauga tieslietu sistēmas stratēģijas īstenošanu valstī. A. Sniedzītis ir juridisko zinātņu maģistrs, arī pasniedzējs augstskolā “Turība”, kur topošajiem un esošajiem juristiem skaidro lietu un saistību tiesību aktualitātes, vada praktikumu civiltiesiskajās zinātnēs, kā arī māca teoriju par tiesu nolēmumu izpildi.

Vakar, sazvanīts pa tālruni un lūgts komentēt savu nesaprotamo lēmumu “PS Līdums” lietā, A. Sniedzītis teica, ka nevarot to darīt, un piebilda: “Lai viss iet savu gaitu, kā būs, tā būs.”

Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs (viņš arī Tieslietu padomes priekšsēdētājs) Ivars Bičkovičs patlaban atrodas komandējumā ārzemēs un pēc atgriešanās dosies atvaļinājumā, tāpēc komentāru par A. Sniedzīša darbību nesniegs, vakar teica AT preses dienestā.

Tieslietu ministrijā sūdzības par A. Sniedzīša darbību līdz šim nav saņemtas.

Bet tieslietu ministra Jāņa Bordāna preses sekretāre Līga Ādamsone norādīja – ministrs ir iepazinies ar AT senāta lēmumu un sekos līdzi tālākai notikumu virzībai.

AT apkopotā informācija rāda, ka šajā gadā salīdzinājumā ar agrākajiem gadiem ir ierosināts vairāk tiesnešu disciplinārlietu – pavisam deviņas. Pēc lietu izskatīšanas amatalga ir samazināta četriem tiesnešiem, piezīme izteikta vienam tiesnesim, vienā gadījumā soda nav bijis, bet divas lietas vēl vērtēs. Pērn pavisam ierosināja astoņas disciplinārlietas, pēc to izskatīšanas vienu tiesnesi rosināja atcelt no amata, vienam tiesnesim izteica rājienu, vienam tiesnesim – piezīmi, bet disciplinārlietu izbeidza četros gadījumos. Latvijā patlaban ir 529 tiesneši.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Iet runa par to līdumu kur gati karlovu pakára ? Tad redzi kâ iezīméjas saistītie.

Draugiem Facebook Twitter Google+