Latvijā
Kriminālziņas

Pēc konflikta parkā Kuldīgā aizgāja mājās…un nomira no gūtajiem miesas bojājumiem0


Ilustrat’vis foto.
Ilustrat’vis foto.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Pagājušā gada oktobrī Valsts policijā (VP) tika saņemta informācija par to, ka Kuldīgā kādā dzīvoklī ir atrasts vīrieša līķis ar vardarbīgas nāves pazīmēm. VP Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja Sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas ir pabeigušas izmeklēšanu šajā kriminālprocesā par miesas bojājumu nodarīšanu, kā rezultātā ir iestājusies nāve, tā portālu “La.lv” informēja VP Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušā gada 25.oktobrī Valsts policijā saņemta informācija par to, ka Kuldīgā kādā dzīvoklī ir atrasts miris 1974.gadā dzimis vīrietis ar vardarbīgas nāves pazīmēm – sistām brūcēm.

Valsts policijā par notikušo tika uzsākts kriminālprocess un uz aizdomu pamata par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu aizturēti divi jaunieši, dzimuši 1999. un 2000.gadā.

Vecākais no aizturētajiem jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par miesas bojājumu nodarīšanu, viņam tiesa piemēroja drošības līdzekli – apcietinājumu. Jaunākais nozieguma izdarīšanas brīdī bija nepilngadīgs, viņam tika piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanā noskaidrots, ka cietušais ar jauniešiem iepriekšējā dienā tikās Kuldīgā – 1905.gada parkā, kur viņiem izcēlās konflikts, kā rezultātā tika nodarīti miesas bojājumi. Pēc konflikta 1974.gadā dzimušais vīrietis devās mājās, kur no miesas bojājumiem nomira.

Saistītie raksti
Valsts policija ir pabeigusi izmeklēšanu kriminālprocesā un nodevusi to prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Saskaņā ar Krimināllikumu par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bijis par iemeslu cietušā nāvei, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās. Soda apmēru noteiks tiesa.

 

LA.lv