×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. februāris, 2017
Drukāt

Pēc konkurentes diskvalifikācijas Radeviča kļūst par pasaules vicečempioni

foto - Evija Trifanova/LETAfoto - Evija Trifanova/LETA

Sportistes karjeru noslēgusī Latvijas rekordiste tāllēkšanā Ineta Radēviča pēc konkurentes diskvalifikācijas kļuvusi par 2011.gada pasaules vicečempioni.

Krievijas Vieglatlētikas federācija (VFLA) trešdien paziņoja, ka par aizliegto vielu lietošanu uz diviem gadiem diskvalificēta Olga Kučerenko, kura 2011.gada pasaules čempionātā Dienvidkorejas pilsētā Tegu izcīnīja sudraba medaļu, par centimetru pārspējot Radēviču.
VFLA saņēmusi dokumentus no Starptautiskās Vieglatlētikas federācija, ka Kučerenko pasaules čempionātā Tegu nodotās dopinga analīzes bijušas pozitīvas, tāpēc visi viņas rezultāti, sākot no 2011.gada 28.augusta tiek anulēti.

Dienvidkorejā notikušajā pasaules čempionātā uzvarēja Britnija Rīza no ASV, kura aizlēca 6,82 metrus tālu, kamēr Kučerenko labākajā lēcienā piezemējās 6,77 metrus, bet Radēviča savā pēdējā lēcienā iespēja 6,76 metrus.

Pēc Krievijas tāllēcējas diskvalifikācijas pie bronzas medaļas tiks Nastasja Mirončika-Ivanova no Baltkrievijas, kura latvietei zaudēja divus centimetrus.

Radēvičas tobrīd izcīnītā medaļa kļuva par Latvijai pirmo godalgu neatkarīgas valsts vēsturē pasaules čempionātos.
Sportistes karjeru Radēviča noslēdza pēc 2012.gada Londonas olimpiskajām spēlēm, kur viņa palika ceturtā, no bronzas godalgas arī atpaliekot tikai par centimetru, toreiz sasniedzot rezultātu 6,88 metri.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+