×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. janvāris, 2016
Drukāt

Pēc konsultācijām ar Vējoni skaidrības par premjera amata kandidātu nav (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Valsts prezidents tikšanās laikā ar partijas "Vienotība"pārstāvjiem.

Pēc Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa pirmajām konsultācijām ar iespējamajiem Ministru prezidenta amata kandidātiem pagaidām nav radusies skaidrība, kura persona varētu tikt nominēta premjera amatam. Valsts augstākās amatpersonas konsultācijas šajā jautājumā vēl turpinās.

Vējoņa konsultācijas par jaunās valdības izveidošanas iespējām un Ministru prezidenta kandidāta izraudzīšanos turpinās, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta Preses dienesta vadītājs Oskars Volfs.

Plašāki komentāri tiks sniegti, kad Valsts prezidentam būs kas pavēstāms. Valsts prezidenta kancelejā nekomentēja jautājumu, vai līdzšinējās sarunās ar iespējamajiem Ministru prezidenta kandidātiem ir panākts kāds progress.

Sarunu turpināšanās sīkāk netiek komentēta, taču noprotams, ka gan sarunu dienas, gan komunikācijas veids ar iespējamiem premjera amata kandidātiem atkarīgas no paša Vējoņa. Līdz ar to, ja būs nepieciešams, Valsts prezidenta sarunas par premjera kandidāta izvēli var turpināties gan brīvdienās, gan nākamnedēļ. Vējonis gan no 9.janvāra līdz 11.janvāra vakaram atradīsies vizītē Zviedrijā.

Sīkāku komentāru nesniegšana par sarunu norisi saistīta ar to, ka Valsts prezidenta saziņa ar potenciālajiem premjera kandidātiem ir privāta un neoficiāla.

Kā ziņots, prezidents pērn gada nogalē paziņoja, ka nolēmis uzņemties iniciatīvu premjera amata kandidāta izvirzīšanā. Vējonis šādi nolēma rīkoties, jo valdošās koalīcijas partijas nav izmantojušas iespējas vienoties par jauno valdību.

Vējonis iepriekš arī paudis, ka varas sadalījumā Latvijā būtu labi ievērot nerakstīto vienošanos par līdzsvaru augstāko amatu sadalē, līdz ar to premjera amatu vajadzētu saglabāt “Vienotībai”. Politiķis atzīmēja, ka viņš Valsts prezidenta amatā nonācis kā Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis, nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK ir Saeimas vadībā, līdz ar to būtu loģiski, ja valdības vadība būtu “Vienotības” rokās. Prezidents gan atzina, ka šāds amatu sadalījums nav nemaināms un viņa izvēle premjera amata kandidāta nominēšanā būs atkarīga no piedāvātajiem kandidātiem.

Vējonis šonedēļ ticies ar finanšu ministru Jāni Reiru (V), kuram piedāvājis uzņemties premjera pienākumus. Tomēr Reirs informēja prezidentu, ka vēlas turpināt darbu kā finanšu ministrs arī jaunajā valdībā, ja viņu aicinās to darīt prezidenta nominētais premjers.

Līdz ar to izskanējis, ka premjera pienākumus varētu uzticēt politiķim Kārlim Šadurskim (V), kurš tos arī varētu uzņemties. Koalīcijas partneri pagaidām nav pauduši vienprātīgu atbalstu šai kandidatūrai. Savukārt Šadurskis ceturtdien vēl apgalvoja, ka nav uzrunāts kandidēt uz premjera amatu.

Atsevišķi politiķi neizslēdza arī citus scenārijus un to, ka par premjeru varētu kļūt kāds cits kandidāts.

Pašreizējā Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) par savu demisiju paziņoja pirms mēneša – 7.decembrī. Sākotnēji par iespējamo valdības vadītāju tika uzskatīta “Vienotības” līdere Solvita Āboltiņa, tomēr pret viņas kandidatūru iebilda nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Pietiks māžoties! Atbildēt

  Āboltiņa ir Viss sagatavotākā! Viņu jāiegūst visā šajā Neizdarībā! Lai labo visu savu Saemju sabalsoto, pieņemto! Es zinu! Āboltiņa cerēja, ka uz Bērziņa beigām, viņu/Āboltiņa virzīs, piedāvās par Lv Prezidentu! Bet Paldies Dievam tas nenotika! Bet viņu tieši par M.Prezidenti jāliek! Lai vada valdību un iz Valdonīgāk rīcībā, piedāvājumos! Nevis visu laiku aizkadrā stāv un dzīvi bauda! Viņu vajag iejūgt šajā amatā! Nebūs viņai vairs nekāda haļava! Un tieši viņa ir Profesionālākā! Jo viņa tajā vidē dzīvo jau 20 gadus! Un ir lietas kursā par visu! Tāpēc nav ko nezin ko meklēt, bet viņu iejūgt šajā amatā! Un ar rungu piedraudēts! Latvieši beidzot gaida Eiropejisku Labklājību, Darba iespējas Latvijā! Un nekādus islamu, turkus!

 2. Vai uz tā foto ir redzama”rudā lapsa”? Ja jā un tad prezidenta centieni līdzinās 0 – pie nosacījuma, ja pati nav izvirzita un pārējo vispār nav ( bail izbalsošanas) …

 3. ja būtu godīgs, rīkotos tā:

  Pensionāra padoms prezidenta kungam :
  1. vienu nedēļas laiku dod vislielākajai partijai-Saskaņa ,skaidrs kā diena ,ka viņi koalīciju neizveidos
  2. dod nedēļas laiku Vienotībai pašai ,nevis ej talkā šiem nespējniekiem viņu vietā darīt viņu darbu
  3.dod 1 nedēļu ZZSam ,ja arī šie nespēj pa nedēļu izpildīt šo uzdevumu, tātad arī viņi nebūs spējīgi vadīt valsti
  4. dod nedēļu abām mazajām partijām ,varbūt beidzot enerģiskais Bondars arī ir tas ,kas spēs vilkt valsti laukā no bezdibeņa ,kurā mūs iegrūda Vienotība un kuriem tagad prezidenta kungs visādiem spēkiem cenšas viņus izvilkt laukā no sasmakušā purva

Draugiem Facebook Twitter Google+