×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
1. septembris, 2016
Drukāt

Pēc Krievijas notas ĀM skaidro pieminekļa nojaukšanas apstākļus Limbažos (8)

No "Auseklis" konta "Facebook".No "Auseklis" konta "Facebook".

Ārlietu ministrija (ĀM) pagaidām nekomentēs situāciju saistībā ar PSRS jūrniekiem veltītā pieminekļa nojaukšanu Limbažos un notas saņemšanu no Krievijas.

Ministrija patlaban noskaidro situāciju un līdz pilnīgai apstākļu noskaidrošanai komentāri netiks sniegti.

“Saskaņā ar diplomātisko praksi notu saturs netiek komentēts. ĀM šobrīd veic lietas apstākļu noskaidrošanu,” pavēstīja ĀM Mediju centra pārstāve Solvita Martinsone.

Jau ziņots, ka biedrības “Daugavas Vanagi Latvijā” Limbažu nodaļa pagājušajās brīvdienās likvidējusi pieminekli, kas tika uzcelts padomju okupācijas laikā par godu PSRS jūrniekiem.
Pēc biedrības Limbažu nodaļas priekšsēdētāja Gunāra Grīnberga teiktā, arhīva materiālos tiek minēts, ka šie jūrnieki nodarbojušies ar marodierismu un Limbažu iedzīvotāju slepkavošanu – tika noslepkavoti septiņi mierīgie iedzīvotāji.

Vietējā pašvaldība norāda, ka objektam nebija pieminekļa statuss un tas bijis avārijas stāvoklī.

Krievijas Ārlietu ministrija pieminekļa nojaukšanu nodēvējusi par nepieņemamu un iesniegusi Latvijai notu.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kā Polijā,Ukrainā,Igaunijā utt viņus / betona monstrus/ sen bija jālikvidē! Mums pietiek ar dzīvajiem valsts noliedzējiem un tiem kas te iebrauc “gastoļos”.Mūsu valsts un MUMS lemt ko paturēt,ko nojaukt.Malači limbažnieki!Kapēc notu nesniedz mūsu ĀM kad Sibīrijā rauj nost baltos Gekas krustus,nekopj kapus ?Lai krievija SAVUS KF kapus un veterānus sakopj un appuišo.Savā acī baļķi neredz!

 2. Ja Latvija nav varda brivibas, tad ta ari sava avize visiem ari pasakiet. Mes publicejam tikai to, kas patik musu aizjuras demokratiem, kuri ir parvertusi visu pasauli par istu elli.

 3. Kas tas ir par laikrakstu, ka muzigi dzes manus komentarus-nekaunas!

 4. Tagad si pieminekla vieta var uzcelt pieminekli ASV un NATO okupantiem, kuri baz savas asinainas rokas pa visu plaso pasauli.

 5. Teicu taču, ka tam sūda piemineklim plāksne ar uzrakstiem bija norauta jau sen. Stāvēja tikai akmens klucis, tā ka ministrijai tur nav ko skaidrot.

 6. Vietā vajag uzlikt piemiņas zīmi noslepkavotajiem septiņiem limbažniekiem.

 7. apstākļu noskaidrošana Atbildēt

  Tā vietā, lai ar to špargalku aizietu uz ķemērtiņu,
  “saimnieka” priekšā nostiepjas miera stājā !

Draugiem Facebook Twitter Google+