×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
4. augusts, 2014
Drukāt

Pēc Krievijas tūrisma firmas bankrota ārvalstīs iesprostoti 27 000 krievu

Foto  - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pēc Krievijas tūrisma firmas bankrota vairāk nekā 27 000 krievu tūristu palikuši iesprostoti ārvalstīs bez biļetēm atpakaļceļam, pirmdien paziņojusi tūrisma firmu asociācija.

Kompānija “Labirint” sestdien paziņoja par darbības apturēšanu, solot, ka Krievijas ārvalstu tūrismu aģentūru dienests “Tourhelp” palīdzēs ārvalstīs palikušajiem tūristiem atrast vietas atpakaļbraucienam citu tūrisma firmu reisos.

“Labirint” ir jau ceturtā Krievijas tūrisma firma, kas bankrotējusi pēdējo trīs nedēļu laikā.

“Negatīvā politiskā un ekonomiskā situācija ir ietekmējusi daudzas rezervācijas” un rubļa vērtības krišanās negatīvi ietekmējusi krievu pirktspēju, norādīts “Labirint” paziņojumā.

Lai gan Krievijas ekonomika vēl nav izjutusi tiešu Rietumu sankciju ietekmi, rubļa vērtība ir kritusies. Un Krievijas Federālās tūrisma aģentūras preses pārstāve intervijā radio pauda bažas, ka tas ir tikai sākums, kam sekos domino efekts.

Tikmēr Krievijas federālais izmeklēšanas dienests pirmdien paziņojis, ka pret “Labirint” un vēl vienu tūrisma firmu sākta izmeklēšana par iespējamu krāpšanu.

Eiropas Savienības (ES) Ukrainas krīzes dēļ Krievijai piemērotās sankcijas piespiedušas arī Krievijas lidsabiedrības “Aeroflot” izveidotajai lēto lidojumu aviokompānijai “Dobrolet” pārtraukt darbu, jo kompānija piedāvāja reisus uz Krievijas anektēto Krimu.

Kā jau LETA ziņoja, piektdien stājās spēkā ES “trešās fāzes” sankcijas pret Krieviju, cerot šādi apturēt Maskavas agresiju pret Ukrainu.

Jaunās sankcijas, atšķirībā no otrās fāzes sankcijām, kas aprobežojās ar individuāliem ceļošanas ierobežojumiem un līdzekļu iesaldēšanu, vērstas pret Krievijas ekonomikas finanšu, aizsardzības un enerģētikas nozarēm.

Sankciju ietvaros pieeja Eiropas kapitāla tirgum liegta piecām Krievijas valdībai piederošām bankām – “Sberbank”, VTB, “Gazprombank”, VEB un “Rosselkhozbank”.

Kopš piektdienas ES pilsoņiem un uzņēmumiem aizliegts pirkt vai pārdot šo banku finanšu instrumentus, ja to dzēšanas periods pārsniedz 90 dienas. Aizliegts izmantot arī šo banku brokeru pakalpojumus.

Tajā pašā laikā sankcijas neattiecas uz šo banku Eiropas meitasuzņēmumiem.

Aizliegts arī bruņojuma un dubultā pielietojuma preču eksports uz Krieviju, kā arī naftas sektora moderno tehnoloģiju eksports. Dabasgāzes sektorā šāds ierobežojums nav noteikts.

Analītiķi uzskata, ka naftas sektoram piemērotais aizliegums ar laiku var tiešām kaitēt Krievijai, jo naftas ieguvē Maskava nopietni paļaujas uz attīstītajām Rietumu tehnoloģijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+