Pasaulē
Citur

Pēc kuģa avārijas Lībijas piekrastē pazuduši 100 imigranti 16


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – AFP/LETA

Pēc kuģa avārijas Lībijas rietumu piekrastē pazuduši aptuveni 100 nelegālie imigranti, ceturtdien pavēstīja Lībijas krasta apsardze.

Glābēji trešdien atraduši vismaz septiņus izdzīvojušos, kas trīs dienas bija pavadījuši jūrā, sacīja flotes pārstāvis Ajubs Kasems, tuvākas ziņas nesniedzot.

Kuģa avārija notikusi netālu no Sabrātas, kas ir izveidojusies par svarīgu centru, no kura nelegālie imigranti dodas tālāk uz Eiropu.

Aizvadītajā nedēļā Lībijas krasta apsardze izglābusi vairāk nekā 3000 imigrantu, kas grasījušies šķērsot Vidusjūru, bet Itālija savos kuģos uzņēmusi vēl 2000.

Kaut arī pēdējo mēnešu laikā cilvēku skaits, kas mēģina no Lībijas doties uz Eiropu, ir ievērojami sarucis, dati par pēdējā laikā izglābtajiem ceļotājiem liecina, ka šis nelegālās imigrācijas maršruts joprojām ir aktīvs.

Izglābto skaits ir lielākais vienas nedēļas laikā kopš jūlija vidus, kad izglābto skaits dramatiski saruka.

Šogad Eiropā, šķērsojot Vidusjūru, ieradušies teju 130 000 nelegālo imigrantu. Pa jūras ceļu ieradušos imigrantu skaits ir krities kopš 2015.gada, kad pa Vidusjūru Eiropā ieradās rekordliels skaits nelegālo imigrantu – viens miljons.

Izveidojušies jauni nelegālās imigrācijas maršruti caur Spāniju un Rumāniju, cilvēku kontrabandistiem šādi cenšoties apiet šķēršļus, ko Eiropas Savienība nelegālajai imigrācijai radījusi Vidusjūras austrumu un centrālajā daļā, šomēnes atzina Starptautiskās Migrācijas organizācijas amatpersona.

LA.lv