×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
18. februāris, 2013
Drukāt

Pēc masu protestiem Bulgārijas premjers no amata atbrīvo finanšu ministru

Foto - AFPFoto - AFP

Bulgārijas premjerministrs Bojko Borisovs atbrīvoja no amata finanšu ministru Simeonu Djankovu (attēlā) pēc tam, kad nedēļas nogalē izcēlās masu protesti pret labējo spēku valdību.

“Premjerministrs Bojko Borisovs rosinās parlamentam atcelt no premjerministra vietnieka un finanšu ministra amata Simeonu Djankovu,” informēja Bulgārijas valdības preses dienests. Dienestā piebilda, ka vicepremjera amatam tiks virzīta reģionālās attīstības ministre Liļana Pavlova, kas ir populārākā Borisova valdības locekle, kuru, saskaņā ar pētījumu kompānijas “Gallup” jaunākās aptaujas rezultātiem atbalsta 30 procenti Bulgārijas iedzīvotāju. Savukārt finanšu ministra amatam tiks rosināts pašreizējais Eiropas Savienības fondu pārvaldības ministrs Tomislavs Dončevs, kuru atbalsta 18 procenti iedzīvotāju. Djankova popularitātes līmenis sabiedrībā ir 11 procenti.

Izmaiņas valdības sastāvā tiek veiktas pēc tam, kad desmitiem tūkstoši Bulgārijas iedzīvotāju svētdien izgāja ielās, lai sākotnēji protestētu pret augstajiem elektrības rēķiniem par janvāri, kas vidēji ir divreiz lielāki nekā par decembri. Protests pret elektrības rēķiniem pārauga masu demonstrācijā pret valdības nespēju ierobežot korupciju, monopolus un savējo bīdīšanu. Notika arī sadursmes starp policiju un protestētājiem.

Bulgārijas plašsaziņas līdzekļi vēsta, ka līdzīgas protesta akcijas notikušas vēl vairāk nekā desmit pilsētās. Tostarp Melnās jūras piekrastes pilsētā Varnā vairāk nekā 5000 cilvēku gāja aiz zārka, kas bija simboliski paredzēts elektroenerģijas, apkures un ūdensapgādes monopoluzņēmumiem. Pagājušajā mēnesī Eiropas Komisija iesniedza Eiropas Tiesā sūdzības par Bulgāriju, kā arī Igauniju un Britāniju, jo tās nav pilnībā izpildījušas Eiropas Savienības prasības par iekšējā enerģētikas tirgus liberalizāciju. Pēc šāda EK soļa valdība atbrīvoja no amata enerģētikas un ūdensapgādes cenu regulēšanas komisijas priekšsēdētāju Angelu Semerdžijevu. Svētdien par demisiju paziņoja viņa pēctece amatā Uļana Ivanova.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+