×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
5. jūlijs, 2012
Drukāt

Pēc mēneša Siguldā norisināsies opermūzikas svētki

Foto-LETAFoto-LETA

Pēc mēneša opermūzikas cienītāji pulcēsies Siguldā, kur no 3.augusta līdz 5.augustam norisināsies 20.starptautiskie Siguldas opermūzikas svētki, kas piedāvās pasaules elites un labāko pašmāju solistu priekšnesumus, informēja pasākuma rīkotāji.

Šovasar opermūzikas svētkos gaidāms izcils pasaules solistu duets Džuzepes Verdi operā “Traviata”, notiks arī grandiozs Galā koncerts un vairāki kamermūzikas koncerti, bet svētku jaunums būs koncertuzvedums bērniem.

20.starptautiskie Siguldas opermūzikas svētki tiks atklāti 3.augustā plkst.19 ar kamermūzikas koncertu Siguldas Jaunās pils terasē. Koncertā spēlēs viena no spilgtākajām personībām Latvijas pianisma pasaulē – Liene Circene.

Svētku īpašais notikums būs Verdi operas “Traviata” oriģināliestudējums, kas tiks demonstrēts 4.augustā plkst.21 Siguldas pilsdrupu estrādē. Iestudējumā titullomā piedalīsies pasaulē patlaban pieprasītākā latviešu operdīva Maija Kovaļevska, kura šo lomu gatavo speciāli Siguldai. Latviešu operdziedātāja, kura uzstājas Metropolitēna, Milānas “La Scala” operā, Vīnes Valsts operā un Minhenes operā “Traviata”, oriģināliestudējumā atveidos Violetu Valerī. Savukārt Alfrēda Žermona lomā iejutīsies harizmātiskais, pasaulē atzītais un aizvadītajos operas svētkos klausītāju sirdis iekarojušais tenors Pavols Bresliks no Slovākijas, kurš patlaban uzskatāms par pasaulē pievilcīgāko šīs lomas interpretu.

Tāpat operas iestudējumā piedalīsies baritons Vittorio Vitelli no Itālijas, kurš ir Plasido Domingo pasaules opersolistu konkursa “Operalia” 1996.gada laureāts, kā arī lomās būs iespēja redzēt Krišjāni Norveli, Guntaru Ruņģi, Kristīni Zadovsku, Antru Bigaču un citus.

Izrādes režisors ir Edmunds Freibergs, skatuves dekorācijas veido spilgtākais latviešu jaunākās paaudzes scenogrāfs Reinis Suhanovs, savukārt diriģents būs profesors no Vīnes – Vladimirs Kiradžijevs, kostīmus veidos Ieva Kundziņa. Iestudējumā piedalīsies arī svētku orķestris un koris.

Pēc operas “Traviata” apmeklētāju ērtībām būs norīkots nakts papildvilciens uz Rīgu.

Tāpat 4.augustā plkst.15 ģimenes un pilsētas viesi būs aicināti uz jubilejas svētku jaunumu – bērnu koncertuzvedumu “Brēmenes muzikanti Siguldā”, kas notiks Siguldas pilsdrupu estrādē, kurā piedalīsies talantīgākie siguldieši, stāstīja svētku rīkotāji.

Savukārt 5.augustā plkst.13 Siguldas Evaņģēliski Luteriskajā baznīcā notiks garīgās mūzikas koncerts, kurā ieeja klausītājiem būs bez maksas.

20.starptautisko Siguldas opermūzikas svētku noslēgumā 5.augustā plkst.17 klausītāji varēs baudīt grandiozu Galā koncertu, kurā uzstāsies daudzu opermīļu vērtējumā pirmais dramatiskais tenors pasaulē Aleksandrs Antoņenko, jaunā itāļu zvaigzne Rafaela Andželeti, Filipe Do no Francijas, Marijas teātra solists Jevgeņijs Akimovs, pasaulslavenais Džons Veigners no Austrālijas, starptautiski atzītu konkursu laureāte Klementīne Margēna, Inga Šļubovska, Krišjānis Norvelis un citi, kā arī Rīgas Doma zēnu koris, svētku orķestris un koris.

Svētku noslēguma koncertu diriģēs Aleksandrs Viļumanis.

Noslēdzoties Siguldas opermūzikas svētkiem, Verdi operas “Traviata” izrāde būs skatāma arī Ventspilī, teātra namā “Jūras vārti”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+